krwiodawstwo straż pożarna
Na zdjęciu od lewej strażacy Grzegorz Kałuziak i Krystian Kordyka i działacze Zachodniopomorskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Szczecinie Oddziału Rejonowego w Stargardzie Jerzy Bochenek i Jacek Łagiewka

Stargardzcy strażacy dzielą się swoją krwią

W Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie, w niedzielę 14 stycznia 2024 roku, była akcja poboru krwi zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi Płomyk przy Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Stargardzie. Zgłosiło się 29 osób, krew honorowo oddały 24 osoby, łącznie zebrano 10 800 ml krwi.

Miłym akcentem w trakcie akcji było odznaczenie dwóch zasłużonych dawców krwi.

Pierwszym odznaczonym był druh z OSP Kolin Krystian Kordyka, który otrzymał odznakę III stopnia po oddaniu 6 litrów krwi. Okolicznościowy medal z okazji 65-lecia HDK PCK otrzymał mł. asp. Grzegorz Kałuziak.

Medal został przyznany w uznaniu długoletnich zasług na rzecz honorowego krwiodawstwa, niesienia bezinteresownej pomocy w postaci niezastąpionego leku, jakim jest krew, działalności w Ruchu Honorowych Dawców Krwi oraz propagowania szczytnych idei Polskiego Czerwonego Krzyża.

Odznaczenia wręczył przewodniczący Rejonowej Rady HDK PCK Jerzy Bochenek.

INFORMACJE I ZDJĘCIE: KP PSP STARGARD