Beata Wilk
Beata Wilk jako komendant Straży Gminy Stargard, Fot. Emilia Chanczewska, archiwum

Stargardzianka Beata Wilk w zarządzie ZODR Barzkowice

Od dziś, od poniedziałku 13 lutego 2023 roku, w Zachodniopomorskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach, powołana została nowa pierwsza zastępczyni dyrektora. Stanowisko zwolnione przez Adama Lucjana Kalinowskiego z Dolic zajęła Beata Wilk ze Stargardu.

Dyrektorem ZODR Barzkowice od jesieni 2016 roku był Adam Lucjan Kalinowski, a jego zastępcą Dariusz Kłos. 1 czerwca 2020 roku doszło do zamiany stanowisk. Od tej pory dyrektorem ZODR-u jest Dariusz Kłos, a jego pierwszym zastępcą – do 12.12.2022 roku – był A. L. Kalinowski, który obecnie sprawuje w ZODR stanowisko brokera w Sieci na Rzecz Innowacji w Rolnictwie i na obszarach wiejskich.

Drugim zastępcą dyrektora ZODR jest Krzysztof Duszkiewicz, odpowiedzialny za część koszalińską.

Po dwóch miesiącach przerwy, od dziś, jest nowy pierwszy zastępca dyrektora ZODR, a raczej zastępczyni – Beata Wilk, do tej pory związana z Urzędem Gminy Białe Błota pod Bydgoszczą (kierowała tam referatem gospodarki przestrzennej i nieruchomości – biurem nadzoru projektów), wcześniej w Urzędem Gminy Stargard – jako komendant Straży Gminy Stargard, a także z Pocztą Polską. Z wykształcenia ekonomistka. Radna obecnej kadencji Rady Powiatu Stargardzkiego.

– Potwierdzam, że z dniem 13 lutego 2023 roku pani Beata Wilk została powołana na stanowisko pierwszego zastępcy dyrektora ZODR Barzkowice przez Henryka Kowalczyka, wiceprezesa rady ministrów, ministra rolnictwa i rozwoju wsi – mówi Stargard.News Dariusz Kłos, dyrektor Zachodniopomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Barzkowicach. – Pani Beata Wilk przejmuje obowiązki mojego dotychczasowego zastępcy, powiatowe zespoły doradztwa rolniczego w części szczecińskiej, działy merytoryczne związane z działalnością ZODR Barzkowice.

A co słychać w barzkowickim ZODR-ze? Jak mówi dyrektor, oprócz działalności statutowej, od 15 marca zaczynają się wnioski obszarowe o ekoschematy (dopłaty dla rolników) narzucone przez Unię Europejską. Oczywiście w trakcie są przygotowania do sztandarowych wydarzeń organizowanych przez ZODR, Agro Pomeranii i Wiosennej Wystawy.

– W dniach 22-23 kwietnia br. zapraszamy na Wiosenną Wystawę Ogrodniczo-Pszczelarską, a od 8 do 10 września na jubileuszowe, XXXV Barzkowickie Targi Rolne Agro Pomerania – mówi Dariusz Kłos. – W tym roku świętujemy także 100-lecie doradztwa rolniczego. Obchody wojewódzkie odbędą się w czerwcu, ogólnopolskie we wrześniu.