vw
pixabay.com

Stargardzka drogówka zatrzymała nietrzeźwego kierowcę volkswagena. Okazał się recydywistą i stracił auto

57-latek kierował samochodem będąc w stanie nietrzeźwości. W przeszłości był już karany za jazdę na podwójnym gazie, dlatego policjanci zajęli jego volkswagena. Mężczyzna został zatrzymany i w trybie przyspieszonym trafił przed sąd.

Stargardzka policja wciąż przypomina, że nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Mimo ciągłych apeli wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu nie myśląc o tym jak poważne zagrożenia powodują – podkreśla rzeczniczka KPP Stargard.

– Funkcjonariusze stargardzkiej drogówki patrolując rejon służbowy zauważyli volkswagena, którego kierujący nie trzymał toru jazdy – informuje dziś asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Zdecydowali się skontrolować kierowcę i sprawdzić stan trzeźwości. Badanie wykazało, że jest nietrzeźwy. Jak się okazało, w przeszłości był już karany za jazdę „na podwójnym gazie”. W związku z tym policjanci dokonali konfiskaty pojazdu.

57-letni nietrzeźwy kierowca – recydywista został zatrzymany w policyjnej celi. Za jazdę w stanie nietrzeźwości w trybie przyspieszonym trafił przed sąd.

Przypominamy!!!

Przed nami długi weekend. Czy będzie bezpieczny w dużej mierze zależy od nas samych. Pamiętajmy o tym, że kiedy kierujący jest nietrzeźwy, i w związku z tym upośledzone są jego zmysły, może dojść do nieszczęścia. Dlatego apelujemy o trzeźwość za kierownicą – pijani kierowcy to ogromne zagrożenie.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard