pościg
Fot. KPP Stargard

Stargardzka policja goniła czerwonego mercedesa

Kara do 5 lat pozbawienia wolności grozi 20-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Kierował mercedesem bez prawa jazdy.

W sobotę 6 maja 2023 r. stargardzcy policjanci na ulicy Broniewskiego w Stargardzie postanowili zatrzymać do kontroli drogowej kierującego mercedesem, który nie zastosował się do znaku B-20.

– Kierujący pojazdem zwolnił i zatrzymał się na jezdni. Został poinformowany o popełnieniu wykroczenia i wyznaczono mu miejsce gdzie ma zjechać. Mężczyzna zignorował polecenia i odjechał z miejsca kontroli z nadmierną prędkością – relacjonuje dziś mł. asp. Dorota Biernikowicz z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Policjanci niezwłocznie podjęli pościg. Włączyli sygnały świetlne i dźwiękowe dając sygnał do zatrzymania. Kierowca nie reagował na wydawane polecenia i kontynuował jazdę łamiąc przy tym szereg przepisów i stwarzając ogromne niebezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Brawurowa jazda uciekiniera zakończyła się w miejscowości Golczewo. Okazało się, że 20-letni stargardzianin nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ nie ma uprawnień do kierowania.

– W najbliższym czasie za swoje czyny będzie tłumaczył się przed sądem – dodaje mł. asp. Dorota Biernikowicz z KPP Stargard. – Przypominamy, że zgodnie z art. 178 b kodeksu karnego „Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5”.

Nieodpowiedzialne i niebezpieczne zachowanie kierującego mogło doprowadzić do tragedii na drodze. Stargardzcy policjanci apelują do kierowców o rozwagę!

mł. asp. Dorota Biernikowicz

INFORMACJE I ZDJĘCIA: KPP STARGARD