zatrzymanie prędkość
Fot. KPP Stargard

Stargardzka policja surowo ukarała drogowego pirata z mercedesa

Już był karany za przekroczenie dozwolonej prędkości, jednak nadal łamał przepisy drogowe. Kierujący mercedesem jechał o ponad 100 km/h za szybko. Dostał 5000 zł mandatu i 15 punktów karnych.

– Stargardzcy policjanci codziennie zatrzymują kierowców, którzy swoja jazdą zagrażają bezpieczeństwu na drodze. I tak było w przypadku kierowcy mercedesa, który w warunkach recydywy przekroczył dozwoloną prędkość – informuje dziś asp. Justyna Siwarska, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Pędził z prędkością 191 km na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km.

Za to wykroczenie dostał mandat karny w wysokości 5000 zł i 15 punktów karnych.

Stargardzka policja przypomina i apeluje:

  • Noga z gazu!
  • Lepiej dojechać kilka minut później niż… nie dojechać wcale. Jedź z głową, nie na czas.
  • Bezpieczeństwo Twoje i innych zależy od Twoich decyzji za kierownicą.
  • Zwolnij, zanim będzie za późno.
  • Pamiętaj – na drodze nie jesteś sam. Twoje decyzje mają wpływ na innych.

Wracajmy wszyscy bezpiecznie do domu.

asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard