Już był karany za przekroczenie dozwolonej prędkości, jednak nadal łamał przepisy drogowe. Kierujący mercedesem jechał o ponad 100 km/h za szybko. Dostał 5000 zł mandatu i 15 punktów karnych.
– Stargardzcy policjanci codziennie zatrzymują kierowców, którzy swoja jazdą zagrażają bezpieczeństwu na drodze. I tak było w przypadku kierowcy mercedesa, który w warunkach recydywy przekroczył dozwoloną prędkość – informuje dziś asp. Justyna Siwarska, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Pędził z prędkością 191 km na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km.
Za to wykroczenie dostał mandat karny w wysokości 5000 zł i 15 punktów karnych.
Stargardzka policja przypomina i apeluje:
- Noga z gazu!
- Lepiej dojechać kilka minut później niż… nie dojechać wcale. Jedź z głową, nie na czas.
- Bezpieczeństwo Twoje i innych zależy od Twoich decyzji za kierownicą.
- Zwolnij, zanim będzie za późno.
- Pamiętaj – na drodze nie jesteś sam. Twoje decyzje mają wpływ na innych.
Wracajmy wszyscy bezpiecznie do domu.
asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard
