policyjny
Fot. KPP Stargard

Stargardzka policja zatrzymuje. Kierowca po zażyciu, w aucie narkotyki jego i pasażera

W wyniku kontroli drogowej stargardzcy policjanci zatrzymali dwie osoby, w wieku 19 i 22 lat. Powodem zatrzymania były narkotyki.

Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie poinformowała dzisiaj o kolejnych osobach zatrzymanych za narkotyki.

– Dwie osoby zatrzymane, zabezpieczone środki odurzające oraz zatrzymane prawo jazdy to finał kontroli w Strachocinie – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. Po chwili na jaw wyszły fakty znacznie obciążające kierującego i pasażera.

Jak informuje policjantka, autem kierował 19-latek.

– Funkcjonariusze podejrzewali, że kierujący może znajdować się pod wpływem środków odurzających, dlatego też poddali go badaniu, a także sprawdzili wnętrze pojazdu i osoby nim podróżujące w poszukiwaniu zakazanych substancji – wyjaśnia Justyna Siwarska. – Kierujący przyznał się, że zażywał narkotyki, co potwierdziło wstępne badanie narkotesterem. Badanie urządzeniem Drager DrugCheck 300 wykazało, że był pod wpływem amfetaminy i metamfetaminy.

Na tym nie koniec policyjnych ustaleń.

Chwilę później funkcjonariusze w pojeździe ujawnili woreczek foliowy z zawartością środków odurzających, które należały do legitymowanych mężczyzn. Zatrzymani 22-latek oraz 19-latek trafili do policyjnego aresztu.

mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard