Prokuratura Rejonowa
Prokuratura Rejonowa w Stargardzie, Fot. Emilia Chanczewska

Stargardzka prokuratura ustaliła, że 38-latek przez 7 lat znęcał się nad pasierbicą

Sprawca przemocy domowej stanie przed sądem i odpowie za czyn z artykułu 207 kodeksu karnego i za inne. Prokurator rejonowy w Stargardzie skierował do sądu akt oskarżenia wobec podejrzanego o fizyczne i psychiczne znęcanie się nad pasierbicą.

– Prokurator Rejonowy w Stargardzie skierował do sądu akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono psychiczne i fizyczne znęcanie się nad wspólnie zamieszkującą z nim małoletnią pasierbicą – poinformowała dziś Alicja Macugowska-Kyszka z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Mieszkaniec Stargardu w okresie od 2015 roku do marca 2022 roku wielokrotnie wszczynał awantury podczas których przejawiał agresywne zachowania wobec pokrzywdzonej. Zwracał się do niej podniesionym głosem, używając przy tym słów powszechnie uznawanymi za wulgarne i obelżywe. Nadto stosował wobec pokrzywdzonej przemoc fizyczną poprzez m.in. szarpanie jej za włosy oraz uderzanie dłonią i pięścią po różnych częściach ciała.

38-letni podejrzany został zatrzymany, następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt, prokurator zastosował także poręczenie majątkowe.

Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą nieporadną ze względu na jej wiek, stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Kodeks karny, art. 207, par. 1a

– Podejrzany nie był dotąd karany sądownie – dodaje Alicja Macugowska-Kyszka. – Nie przyznał się do zarzuconego czynu, złożył wyjaśnienia.

Aktualnie za zarzucane podejrzanemu przestępstwo na podstawie m.in. art. 207 § 1 a kk grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.