Stargardzka scena młodych
Nikola Szkodlarska i Radoisław Dziakowicz, Fot. Emilia Chanczewska

Stargardzka Scena Młodych dedykowana walczącej Ukrainie

W niedzielę 5 lutego 2023 roku, o godzinie 17, na Małej Scenie SCK, w repertuarze ukraińskiego zespołu wystąpią młodzi stargardzcy muzycy. Zaprezentują się też młodzi fotograficy z reportażem poświęconym ukraińskim uchodźcom żyjącym w Stargardzie. To spotkanie w ramach Stargardzkiej Sceny Młodych, tym razem pod szyldem „346 dni”. Wstęp wolny.

– 346 dni… Inwazja Rosji na Ukrainę, która rozpoczęła się 24 lutego 2022 roku, trwa już prawie rok. Z tej okazji lutowa edycja Stargardzkiej Sceny Młodych będzie poświęcona tym wydarzeniom – mówi Maciej Dura-Pomarański, rzecznik Stargardzkiego Centrum Kultury, które organizuje cykl Stargardzka Scena Młodych. – Ukraiński zespół pop-rockowy Ocean Elzy powstał we Lwowie w 1994 roku. Zdobył ogromną popularność w Ukrainie, koncertował w Europie, także w Polsce. Właśnie repertuar zespołu w programie Ocean Elzy zaprezentuje 5 lutego 2023 roku na Stargardzkiej Scenie Młodych, Nikola Szkodlarska, wychowanka Celiny Gładysz. Akompaniament/gitara: Radosław Dziakowicz. Koncert w symbolicznym czasie – rok po napaści Rosji na Ukrainę, będzie wyrazem wsparcia i demonstracji siły sztuki wobec historycznych zawieruch!

Stargardzka scena mlodych
SCK

Koncertowi, który rozpocznie się w niedzielę, 5 lutego, o godzinie 17, na Małej SCK, towarzyszyć będzie wystawa fotograficzna młodych fotografów z Pracowni Foto Young SCK.

– Na zdjęciach prezentacja postaci mieszkańców Ukrainy, którzy żyją i działają w Stargardzie oraz okolicy. Coraz bardziej się poznajemy i – co ważniejsze, coraz bardziej jesteśmy razem! – podkreśla Maciej Dura-Pomarański z SCK.

Na wszystkie wydarzenia z cyklu Stargardzka Scena Młodych, nad którymi patronat objął prezydent Stargardu, wstęp jest wolny.