bmw
pixabay.com

Stargardzki kierowca bmw narobił wstydu w Szczecinie

Pijany 67-latek spod Stargardu został dwa razy, w ciągu kilku godzin, zatrzymany przez szczecińską policję. Jego własna samochodowa kamerka nagrała jak zbluzgał policjantów. Podtrzymał niesławę kierowców samochodów niemieckiej marki bmw.

– W Nowy Rok policjanci ze szczecińskiej drogówki na ul. Bogumińskiej zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw, który jak się później okazało był nietrzeźwy. 67-latek miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna powiedział policjantom, że pił alkohol do 1 w nocy – poinformowali wczoraj rzecznicy Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie. – Oczywiście kierujący stracił prawo jazdy i po otrzymaniu wezwania na komisariat policji, o godzinie 8 rano, został zwolniony do domu.

Po 5 godzinach, około godziny 13 mężczyzna znów wsiadł za kierownicę bmw. Tym razem zatrzymali go policjanci prowadzący pomiar prędkości na wjeździe do Szczecina.

– Ich uwagę wzbudziło dziwne zachowanie kierującego, który na ulicy Struga zjechał na pas rozbiegowy, a następnie zaczął cofać i odjechał – relacjonuje ZKS KMP Szczecin. – Mundurowi chwilę potem zatrzymali tego kierowcę, który początkowo próbował im wmówić, że to nie on kierował samochodem, co oczywiście było nieprawdą. Tym razem badanie wskazało stan po spożyciu alkoholu.

Jak się okazało 67-latek miał włączoną w samochodzie kamerkę. Nagrała ona zachowanie kierowcy gdy zauważył oznakowany radiowóz. Nie były to cenzuralne słowa…

Zespół ds. komunikacji społecznej KMP Szczecin

Za swoje czyny kierowca spod Stargardu odpowie przed sądem.

INFORMACJE: Komenda Miejska Policji w Szczecinie