Zatrzymany przez KPP Stargard
Fot. Policja Stargard

Stargardzki przestępca wpadł w Świnoujściu. Sukces kryminalnych z KPP Stargard

Od 2017 roku ukrywał się stargardzianin, poszukiwany 5 listami gończymi Sądu Rejonowego w Stargardzie oraz nakazem doprowadzenia. Stargardzka policja zatrzymała go nad morzem.

Dobre rozpoznanie i policyjna czujność przynosi pozytywne efekty – podkreśla mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Właśnie dzięki tym staraniom policjanci Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób stargardzkiej komendy na terenie Świnoujścia zatrzymali mieszkańca Stargardu, który poszukiwany był 5 listami gończymi wystawionymi przez Sąd Rejonowy w Stargardzie celem odbycia kary 6 lat pozbawienia wolności za przestępstwa, których się dopuścił.

Do stargardzkich policjantów każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. Celem jest ustalenie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymanie.

– Powód ukrywania się przed wymieram sprawiedliwości może być tylko jeden, chęć uniknięcia kary i pozostania, jak najdłużej na wolności. Nie udało się to jednak 29-latkowi, który został zatrzymany przez stargardzkich kryminalnych. Szereg czynności operacyjnych pozwoliło funkcjonariuszom ustalić aktualne miejsce pobytu poszukiwanego stargardzianina. Dobre rozpoznanie doprowadziło do jego zatrzymania w Świnoujściu. Mężczyzna od 2017 roku ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany był na podstawie 5 listów gończych i nakazu doprowadzenia – dodaje Justyna Siwarska z KPP Stargard.

29-latek trafił już do więzienia, gdzie spędzi 6 lat.