Dziś w Szkole Podstawowej nr 7 w Stargardzie była inauguracja projektu Stargardzkiego Centrum Nauki Filary o polskich odkrywcach. Po raz pierwszy pokazano mobilną, multimedialną wystawę.




– „ODKRYWCY. Śladami Polskich Naukowców” to nowy projekt popularyzujący osiągnięcia wybitnych polskich uczonych, takich jak Maria Skłodowska-Curie, Mikołaj Kopernik, Jan Czochralski, Ignacy Łukasiewicz czy Stefan Drzewiecki – informuje SCN Filary.
Pełen interaktywnych eksponatów artbus w ciągu najbliższych dwóch tygodni przyjedzie do każdej szkoły podstawowej w Stargardzie. W warsztatach wezmą udział bezpłatnie klasy szóste. Wystawę będzie można oglądać też w SCN Filary przy ulicy Chrobrego 21 w Stargardzie.
Będzie też możliwość odpłatnego obejrzenia nowej wystawy Filarów, przez inne klasy stargardzkich szkół podstawowych. Szkoły spoza Stargardu również będą mogły umawiać się na przyjazd mobilnej ekspozycji o odkrywcach, by pokazać ją swoim uczniom.










