Konkurs plastyczny w PM 3

Stargardzkie dzieci pokazały, że wiedzą, co jest najważniejsze

W połowie października 2022 r. dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 3 w Stargardzie zaprosiła przedszkolaki i ich rodziców do udziału w konkursie plastycznym pod hasłem „W naszym życiu ważne jest…”

Celem konkursu było między innymi kształtowanie u dzieci wrażliwości na piękno, dobro i prawdę w otaczającym nas świecie, zacieśnianie więzi rodzinnych, rozwijanie wyobraźni plastycznej, inspirowanie do poszukiwań artystycznych i prezentowania własnej twórczości. Do konkursu ochoczo przystąpiły przedszkolaki w wieku od 3 do 6 lat, uczęszczające do Przedszkola Miejskiego nr 3 w Stargardzie i
Oddziałów Przedszkolnych przy SP 11.

Ogromnie miłym zaskoczeniem było to, że prace były niepowtarzalne, wykonane różną techniką, pomysłowe. Górowała rodzina i miłość!!! W sumie nadesłano ponad 70 prac.

Korzystając z gościnności wicedyrektor Żanety Bartosiewicz, wszystkie prace zostały wyeksponowane w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Stargardzie. Uwieńczeniem wystawy było zaproszenie wszystkich uczestników konkursu z rodzicami na koncert muzyczny.

15 listopada 2022 r. o godzinie 16.00 w Sali Koncertowej rozpoczęła się długo oczekiwana uroczystość, którą poprowadziła dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 3 z wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej. W przerwach między słowami wystąpili uczniowie szkoły muzycznej w Stargardzie, m.in. Mała Orkiestra pod kierownictwem Krzysztofa Borowskiego, Zespół Muzyki Rozrywkowej prowadzony przez Michała Koniarskiego, a także soliści Jan Borkowski (perkusja) oraz Franciszek Figiel (kontrabas).

Wśród zaproszonych gości była również wiceprezydent miasta Stargard Ewa Sowa, wieloletnia była dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 3 Małgorzata Góźdź oraz wicedyrektor Przedszkola Miejskiego nr 2 w
Stargardzie Jolanta Świętońska. Na zakończenie uroczystości wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami. Książeczki i słodkości dla dzieci oraz gipsowe serduszka dla rodziców wręczyli zaproszeni
goście gratulując pomysłowości, życząc wiele dobra i miłości. Następnie wszyscy zebrani goście mogli obejrzeć prace, którymi Sala Koncertowa wypełniła się po brzegi.

– To był niezwykły dzień, pełen piękna, dobra, prawdy… przepełniony muzyką i miłością, dziękuję wszystkim, dzięki którym ta uroczystość mogła się odbyć i mogliśmy razem ją przeżywać – powiedziała na zakończenie Jolanta Bieleninik, dyrektor Przedszkola Miejskiego nr 3 w Stargardzie.

Na dzieci i ich rodziców czekał jeszcze słodki poczęstunek.
Anna Morawska