W krainie Gryfa
Muzeum w Stargardzie: W Parku Piastowskim przy Bastei płoną już obozowe ogniska. Zaczynamy o godzinie 11:00. Zapraszamy do nas!

Stargardzkie Muzeum zaprasza do krainy Gryfa

Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie w sobotę 22 czerwca w godzinach 11-18 i w niedzielę 23 czerwca w godzinach 10-16 zaprasza wszystkich na organizowany w ramach obchodów Dni Stargardu, VI Festyn Historyczny „W krainie Gryfa”.

AKTUALIZACJA: Jak informuje Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie: Dzisiejsza bitwa (22 czerwca) zostaje przesunięta na godzinę 15:00. Startujemy spod Bastei.

Festyn MAH Stargard
MAH Stargard

Ważnych słów kilka od koordynatora festynu historycznego Marcina Burdzieja:

Festyn „W krainie Gryfa” to dwudniowe wydarzenie organizowane przez Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Stargardzie po raz szósty, w ramach obchodów Dni Stargardu.

W dniu 22 czerwca (sobota) festyn rozpocznie się o godzinie 11:00, zakończy o godzinie 18:00. Teren: Park Piastowski i Basteja.

W niedzielę 23 czerwca rozpocznie się o godzinie 10:00, zakończy o godzinie 16:00. Teren: Park Piastowski i Basteja.

W trakcie trwania festynu można odwiedzić Basteję za symboliczną złotówkę.

Rekonstrukcje bitew jako stałego punktu programu imprezy odbędą się tym razem w Parku Bolesława Chrobrego, na rondlu przy glorietcie. Na bitwy wyruszamy spod Bastei o 14:00 w sobotę i 13:00 w niedzielę.

Osoby nadwrażliwe na dźwięki prosimy by zaopatrzyły się w słuchawki wygłuszające!

INFORMACJE, GRAFIKA I ZDJĘCIE: MAH STARGARD