zatrzymanie dwóch mężczyzn
Zdjęcie ilustracyjne, fot. policja.pl

Starszy z listem gończym, młodszy z amfetaminą. Stargardzcy kryminalni zatrzymali dwóch braci

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zatrzymali dwóch braci. Jeden z nich poszukiwany był listem gończym, drugi miał przy sobie narkotyki. 44-latek spędzi w zakładzie karnym najbliższy rok i osiem miesięcy. 40-latkowi za posiadanie amfetaminy grozi do 3 lat więzienia.

– Stargardzcy kryminalni nie ustają w ściganiu przestępstw narkotykowych i nieustannie prowadzą rozpoznanie pod kątem nielegalnego narkobiznesu. Policjanci nie lekceważą żadnych informacji, które mogą im pomóc w dotarciu do osób naruszających prawo o przeciwdziałaniu narkomanii – podkreśla asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Dowodem na to jest kolejna realizacja podjęta na podstawie wcześniejszej pracy operacyjnej i szeroko zakrojonych działań rozpoznawczych.

Policjanci uzyskali informację, że 40-letni stargardzianin może mieć niedozwolone substancje. Szybko ustalili jego adres.

Działania funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania 40-latka – informuje asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – W toku przeprowadzonych działań policjanci ujawnili przy nim środki odurzające w postaci amfetaminy. W tym samym mieszkaniu przebywał starszy brat tego mężczyzny. Policjanci ustalili, że 44-latek jest poszukiwany listem gończym oraz na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy w Stargardzie, ponieważ uchylał się od wykonania zasadzonej kary pozbawienia wolności. W zakładzie karnym, za wcześniej popełnione przestępstwa, spędzi najbliższy rok i osiem miesięcy. Obaj bracia zostali zatrzymani i przewiezieni do jednostki policji. 44-latek zgodnie z decyzją sądu przewieziony zostanie do zakładu karnego, a jego młodszy brat odpowie odpowie za posiadanie środków odurzających.

Za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do 3 lat, za ich znaczną ilość do 10 lat więzienia.