Sylwia Pater z Chociwla
Sylwia Pater z Chociwla, fot. archiwum prywatne

Sylwia Pater z Chociwla potrzebuje wsparcia w powrocie do zdrowia po pęknięciu tętniaka w głowie

Do redakcji Stargard.News dotarła dziś kolejna prośba o nagłośnienie zbiórki pieniędzy na pomoc w pokryciu kosztów leczenia i dojazdów do lekarzy i na rehabilitację. O powrót do sprawności walczy niespełna 40-letnia Sylwia Pater, bibliotekarka z Chociwla, której na początku września 2023 roku pękł w głowie tętniak.

– Liczy się dla nas bardzo czas… – napisała do Stargard.News 17-letnia Wiktoria Pater, córka Sylwii, z prośbą o nagłośnienie zbiórki.

Historia choroby i leczenia Sylwii Pater opisana jest na platformie pomagam.pl. Tam również można dokonywać wpłat. TUTAJ można kliknąć w link.

Jak informują jej najbliżsi, obecnie Sylwia wymaga 24/h opieki, jest niezdolna do samodzielnej egzystencji, zdana na pomoc 17-letniej córki i męża, który musiał zawiesić swoją pracę, żeby zająć się żoną. Obecny stan Sylwii jest stabilny, natomiast koszty leczenia, dojazdów do specjalistów oraz rehabilitację są wysokie, a to jedyna szansa na pełny powrót do zdrowia.

W imieniu rodziny Sylwii Pater z Chociwla apelujemy do wszystkich ludzi dobrej woli o finansowe wsparcie w jej walce o powrót do zdrowia.