Szymon Hołownia w Stargardzie
Fot. Emilia Chanczewska

Szymon Hołownia w Stargardzie: mój elektorat głosował na „Trzaska”

Dziś po południu, na Małej Scenie Stargardzkiego Centrum Kultury, było otwarte ponadgodzinne spotkanie zachodniopomorskich działaczy i sympatyków ruchu społeczno-politycznego Polska 2050 z jego liderem, Szymonem Hołownią.

To już drugi czołowy polski polityk, który w ostatnim czasie gości w Stargardzie, by spotkać się i podyskutować z mieszkańcami naszego regionu (20 maja w DKK Stargard było spotkanie z Donaldem Tuskiem).

Szymon Hołownia mówił o swojej wizji polityki. O potrzebie zmian w kraju. Powstrzymaniu rozdawnictwa pieniędzy, propagandzie TVP, populizmie prawicy. Opowiadał o szczycie w Brukseli, na którym ostatnio był, o swoich spotkaniach z liderami innych europejskich państw. Także o spotkaniu z izraelskim pisarzem Juwal Noach Harari.

Przekonywał, że w drugiej turze ostatnich wyborów prezydenckich jego elektorat zagłosował nie na Andrzeja Dudę lecz na Rafała Trzaskowskiego, mimo że wiele osób wciąż mu zarzuca, że oficjalnie nie poparł tego kandydata.

Hołownia w swoim programie ma m.in. tanie koleje, likwidację domów dziecka przez wsparcie rodzin zastępczych, nacisk na naukę języka angielskiego w szkole podstawowej i drugiego obcego w szkole średniej, próbę uzdrowienia ochrony zdrowia poprzez większą dbałość lekarza o pacjenta, zanim ten zachoruje.

Trzeba porwać ludzi swoją wizją, swoim marzeniem. Ruszymy do boju. Mamy potężny potencjał, teraz musimy popracować nad komunikacją i nad dotarciem do tych grup, do których mamy szansę dotrzeć i je przekonać. Nie będziemy wszystkim dla wszystkich, musimy wywalczyć swój elektorat, swoje 15-18% przekonać, nie spalać się w próbach przekonania 70% – mówił Szymon Hołownia.

Zachodniopomorscy działacze ruchu Polska 2050 obdarowali Hołownię książką „Legendy Pomorza”.

Fragmenty spotkania zobaczyć można na naszym fanpage’u.