Festyn dla Kaśki w Stargardzie
Fot. Emilia Chanczewska

To był udany festyn dla Kaśki w Stargardzie. Bardzo dużo się tam działo

Festyn charytatywny na parkingu Park&Ride w Stargardzie zgormadził liczną grupę uczestników. W kilku wydzielonych strefach było dużo różnych atrakcji.

Zdjęcia, które tutaj zamieściliśmy, pokazują, jak różnorodne było to wydarzenie. Każdy mógł tam znaleźć coś ciekawego dla siebie.

  • W strefie motoryzacyjnej były motocykle, w tym enduro, amerykański radiowóz (z funkcjonariuszem i przestępcą w kajdankach), quady, uaz, pojazdy budowlane, fiat 126p z małym muzeum PRL-u.
  • W strefie gastronomicznej można było zjeść grochówkę, pizzę, kiełbasę z grilla, były pierogi, paszteciki, kawa, herbata, lemoniada, wata cukrowa, popcorn, siato własnego wypieku i jeszcze parę innych smakołyków.
  • W strefie sportowej wystawione były kosze do gry w koszykówkę i małe bramki piłkarskie. Tam można było pograć pod okiem trenerów Spójni Stargard i Błękitnych Stargard.
  • W strefie dla dzieci rozstawiony został dmuchany zamek, a na kilku stanowiskach były takie atrakcje jak między innymi malowanie buzi, zaplatanie warkoczyków, malowanie koszulek, zabawy kreatywne, koło fortuny. Młodsi uczestnicy festynu mieli frajdę spotykając maskotki PGE Spójni Stargard i Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie – Gryfusia i Komisarza Inka.
  • Na tym nie koniec. Swoje stanowiska na festynie miała KPP Stargard i Straż Miejska w Stargardzie, była Ochotnicza Straż Pożarna Obryta i Reptowo. Było stanowisko pierwszej pomocy i dietetyczki, a także rękodzieła.
  • Przez cały festyn trwały występy i pokazy. Na parkingu Park&Ride przy ulicy Barnima były pokazy taneczne grup Save the Beat i Pole Dance Studio Stargard, były pokazy taneczne i fitness prowadzone przez instruktorki Ośrodka Sportu i Rekreacji AquaStar Stargard. Był także pokaz Klubu Karate Kamikaze. Były pokazy działań strażaków.

Przez cały festyn trwały występy. Na parkingu Park&Ride przy ulicy Barnima był pokazy taneczne grup Save the Beat i Pole Dance Studio Stargard, były pokazy taneczne i fitness prowadzone przez instruktorki Ośrodka Sportu i Rekreacji AquaStar Stargard. Był także pokaz Klubu Karate Kamikaze.Festyn „Najbliżsi i kibice dla Kaśki”, który odbył się w niedzielę, 17 września 2023 roku, był udany nie tylko poprzez różnorodność atrakcji i dobrą pogodę. Także dlatego, że na leczenie i rehabilitację Katarzyny Charazińskiej ze Stargardu, u której 28 czerwca pękł w głowie tętniak, uzbierano 25 536,28 zł.