Stargard Gospel Days
Stargard Gospel Days 2022

Trwają warsztaty muzyczne Stargard Gospel Days. W niedzielę koncert finałowy

Chór Cantore Gospel już po raz 15 zaprosił wszystkich miłośników muzyki i śpiewu na warsztaty gospelowe. W tym roku wyjątkowe, bo jubileuszowe! Koncert finałowy będzie jednocześnie koncertem z okazji 20-lecia chóru, prowadzonego niezmiennie przez dyrygent Marię Pyrę. Rozpocznie się w niedzielę, o godzinie 17, w teatrze letnim.

INFORMACJE: 15 Stargard Gospel Days i 20-lecie chóru Cantore Gospel

Tegoroczne warsztaty prowadzą Anna Maria Mbayo oraz zaprzyjaźniony z chórem Cantore Gospel od lat Eggo Fuhrmann.

Anna Maria Mbayo – wokalistka, kompozytorka i pedagog. Dyrygentka wrocławskiego chóru Gospel Life oraz propagatorka muzyki gospel na Dolnym Śląsku. Założycielka i dyrygentka działającego w latach 2014-2020 wrocławskiego chóru Gospel Life. Choć jej największą pasją jest komponowanie i wykonywanie muzyki gospel, często występuje z repertuarem jazzowym, soulowym czy funkowym. Ma na swoim koncie występy u boku takich muzyków jak m.in.: Janusz Szrom, Piotr Wojtasik, Leszek Możdżer, Billy Hart czy Billy Harper. Wystąpiła także podczas ceremonii powitania papieża Franciszka w ramach Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Anna Maria jest pedagogiem uczącym w szkołach muzycznych. Jest również zapraszana jako solistka do współpracy z licznymi zespołami, oraz jako instruktorka i dyrygentka do prowadzenia warsztatów muzycznych.

Eggo Fuhrmann – muzyk, a jednocześnie aranżer i kompozytor z własnym studiem nagrań. Dyrygent kilku chórów: Ewangelicznego Chóru Braunschweig, gospelowego chóru Adendorf i Stormarn Singers. Prowadzi międzynarodowe warsztaty gospel w Skandynawii, Francji, Polsce oraz w USA. W 2003 roku był „gościem specjalnym” Midwest Konferencji Artystów Chrześcijańskich (MCCA) w St. Louis – ten zaszczyt jest przyznawany tylko kilku osobom, a jeszcze mniej Europejczykom. Eggo Fuhrmann posiada „ducha” muzyki gospel i ma dar przekazywania go piosenkarzom i widzom.

W warsztatach muzyki gospel biorą udział obecni wokaliści chóru Cantore Gospel. Na przykład Klaudia, która śpiewa w nim od 5 lat, jako sopran.

Jest świetnie, jest bardzo fajnie, naśpiewałam się! W warsztatach biorę udział już 4 raz. Atmosfera jest luźna, wspaniali prowadzący – mówi Klaudia Żak ze Stargardu. – Bardzo lubię śpiewać, relaksuje mnie to, zarówno psychicznie jak i fizycznie, to dla mnie czysta przyjemność. Zapraszam serdecznie wszystkich na nasz koncert, który odbędzie się w niedzielę o godzinie 17, w teatrze letnim. Będę śpiewać solówkę w języku polskim. Koncert jest dla wszystkich chętnych, nie ma opłat za wstęp.

W warsztatach Stargard Gospel Days bierze udział też jeden z byłych chórzystów Cantore Gospel.

Bardzo dobrze mi się śpiewa, z wielką przyjemnością wróciłem na warsztaty po pandemicznej przerwie. Miło było wrócić do swojej gospelowej rodziny, przypomnieć sobie dawne, nastoletnie czasy – wyznaje stargardzianin Kacper Świechowicz. – W chórze Cantore Gospel śpiewałem w latach 2014-2020. Od czasu rozpoczęcia studiów (Kacper studiuje prawo – dop. ech) śpiewam w Chórze Politechniki Morskiej w Szczecinie, jako tenor. Na warsztatach śpiewamy głównie utwory przygotowane przez Eggo oraz nowość, którą zaproponowała nam świetna trenerka Anna Maria. To będzie porządna dawka gospelowej energii!