Błękitni Stargard

Trzecioligowcy już grają. Siedem goli w meczu Błękitnych Stargard

Od meczu w Gdańsku z Gedanią stargardzki zespół rozpoczął sezon 2022/2023 w grupie 2 III ligi.

Błękitni chcą w tym sezonie włączyć się do walki o awans do II ligi, z której zostali zdegradowani w 2021 roku. Jak mówi trener Maciej Sayed, skład drużyny na sezon 2022/2023 jest bardzo ciekawy i liczy na dobre wyniki.

Na inaugurację rozgrywek Błękitni mierzyli się z beniaminkiem. I wyszli z tej potyczki zwycięsko. Stargardzki zespół wygrał dzisiaj w Gdańsku z Gedanią 5:2.

Po pierwszej połowie prowadzili 2:0, po bramkach Konrada Prawuckiego i Jakuba Sawczaka. Na początku drugiej połowy trzeciego gola dla gości zdobył Oskar Ryk. Gedania odpowiedziała trafieniem Wojciecha Zyski. Kolejne dwie braki strzelili Błękitni, a ich autorami byli Jakub Stawski i Sebastian Ginter. W 90 minucie drugiego gola dla gospodarzy strzelił Bartosz Apostołowicz.

Kolejne spotkanie Błękitni rozegrają u siebie. W piątek, 12 sierpnia o godzinie 18 zmierzą się na stadionie przy ulicy Ceglanej z Bałtykiem Gdynia.