Policjant podczas kontroli
Fot. KPP Stargard

Trzy zakazy to dla niego za mało. 30-latek spod Stargardu denerwował się przy policjantach

Nawet 5 lat więzienia grozi mężczyźnie, którego policjanci z posterunku w Dobrzanach przyłapali na kierowaniu autem mimo zakazów.

O zdarzeniu w Dobrzanach poinformowała dzisiaj Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie.

– Policjanci z posterunku policji w Dobrzanach zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki ford – relacjonuje mł. asp. Justyna Siwarska. – Mężczyzna podczas interwencji zachowywał się bardzo nerwowo. Po chwili okazało się, co było tego powodem.

Policjanci sprawdzili mężczyznę w policyjnych systemach informacyjnych i okazało się, że nie powinien on w ogóle kierować autem.

– Posiada trzy aktywne zakazy prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych wydanych przez sąd – wyjaśnia Justyna Siwarska. – To jednak nie powstrzymało go przed popełnieniem kolejnego przestępstwa. Nie umiał wytłumaczyć się ze swojego nieodpowiedzialnego zachowania. Zatrzymany podczas kontroli drogowej przez policjantów 30-latek usłyszał kolejny zarzut za niestosowanie się do postanowienia sądu.

Teraz za popełnione przestępstwo z art. 244kk odpowie przed sądem. 30 – latkowi grozi do 5 lat pozbawienia wolności za niestosowanie się do polecenia sądu.

Justyna Siwarska, KPP Stargard