Dzień Książki
Uczniowie klasy II A ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Zespole Szkół w Stargardzie ze swoją wychowawczynią Aleksandrą Wieczorek, fot. Emilia Chanczewska

Uczniowie SP 9 w Stargardzie zachęcają mieszkańców do czytania

23 kwietnia to Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Pamiętają o tym uczniowie Zespołu Szkół w Stargardzie Szkoły Podstawowej nr 9 i Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Stargardzie. Razem ze swoimi wychowawczyniami rozdając przechodniom zakładki do książek zachęcają do czytania.

Dziś przed południem, przy parku Chrobrego w Stargardzie, spotkaliśmy klasę II A z SP 9 w Stargardzie. Razem z wychowawczynią uczniowie rozdawali własnoręcznie wykonane zakładki do książek. Nieśli też plansze informujące o Dniu Książki i pokazujące czytanie.

– Z okazji przypadającego dziś Dnia Książki wszystkie klasy I-III z naszej szkoły promują czytelnictwo – mówi Aleksandra Wieczorek, wychowawczyni kl. II A w SP 9 w Stargardzie. – Uczniowie samodzielnie wykonali zakładki, które rozdają mieszkańcom, a nauczyciele plansze. Chodzimy z nimi po różnych częściach miasta, m.in. po ulicy Wyszyńskiego.