Regionalne Centrum Kryzysowego w Stargardzie
Fot. Powiat Stargardzki - oficjalny profil powiatu

Udzielają tam pomocy osobom w trudnej sytuacji życiowej, które czują, że nie ma wyjścia

Jak informuje Powiat Stargardzki, wczoraj – 21 lipca 2022 roku – było uroczyste oddanie do użytku wyremontowanych pomieszczeń Regionalnego Centrum Kryzysowego w Stargardzie.

Punkt Regionalne Centrum Kryzysowe w Stargardzie działa przy ul. Składowej 2a od 2021 roku. Udziela poradnictwa i wsparcia z zakresu wczesnej interwencji psychologicznej i psychoedukacyjnej, nieodpłatnie i bez skierowań, bez względu na kryterium dochodowe. W Regionalnym Centrum Kryzysowym wsparcie specjalistów znajdują mieszkańcy powiatu stargardzkiego i powiatów ościennych, a także ukraińscy uchodźcy. W sumie było to już do tej pory prawie 600 osób.

Dla osób potrzebujących wsparcia i pomocy czekają tam specjaliści interwencji kryzysowej, m.in.:
☑️psycholog,
☑️pedagog,
☑️pracownik socjalny,
☑️terapeuta,
☑️interwenci kryzysowi.

W nowych pomieszczeniach są:

  • pokoje do spotkań indywidualnych,
  • grupowych,
  • pomieszczenie Klubu Samopomocy,
  • pomieszczenie socjalne
  • oraz pokoje specjalistów interwencji kryzysowej.

Wsparcie udzielane jest stacjonarnie – w siedzibie RCK przy ul. Składowej 2a (budynek B – wejście od strony ZUS) lub mobilnie w miejscu pobytu/zdarzenia osoby wymagającej wsparcia.

KONTAKT: Punkt Regionalnego Centrum Kryzysowego, ul. Składowa 2a (budynek B) tel. 531 248 692, 531 248 496, rck@powiatstargardzki.pl, biurospoleczne@powiatstargardzki.pl.

  • Poniedziałek-środa-czwartek w godzinach 8-16
  • Wtorek-piątek w godzinach 12-20

W Punkcie RCK przyjmuje także psycholog, informację o godzinach przyjęć psychologa uzyskać można telefonicznie.

Punkt powstał w ramach realizacji przez Powiat Stargardzki projektu partnerskiego współfinansowanego przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

INFORMACJE I ZDJĘCIA: Powiat Stargardzki