Wystawa fotografii

Ujawnią swoje sekrety. Powarsztatowa wystawa fotografii

Tajemniczy tytuł „Sekrety” nosi wystawa uczestników warsztatów fotograficznych, które poprowadził doskonale już znany w mieście fotografik Roman Budzowski. Jej otwarcie: piątek 21 października, godzina 18, Stargardzkie Centrum Kultury.

Wydarzenie to niewątpliwie gratka dla miłośników fotografii artystycznej; koncertowej, portretowej, kreacyjnej… Świetnie zobaczyć wyjątkowe zdjęcia, których autorzy są nasi, stargardzcy i które w dużej części powstały w naszym mieście, utrwalają m.in. organizowane w nim koncertowe wydarzenia.

Wernisaż wystawy fotografii „Sekrety” podsumuje warsztaty prowadzone przez Romana Budzowskiego i jednocześnie zainauguruje tegoroczną edycję Grzybogranie Music Festival – informuje Maciej Dura-Pomarański ze Stargardzkiego Centrum Kultury. – Zadaniem artystów było doskonalenie warsztatu fotograficznego realizując cztery projekty tematyczne: Oblicza Sztuki, Uliczny Portret, Muzyczny Stargard oraz… Sekrety Pana H. W ramach wystawy zaprezentowanych zostanie 30 najciekawszych prac wykonanych przez uczestników w okresie od czerwca do października 2022 roku.

Autorzy fotografii, które podziwiać można na wystawie „Sekrety”:

  • Marzena Adamczyk
  • Maria Cielecka
  • Małgorzata Jakubowska
  • Agnieszka Ogrodowczyk
  • Kacper Ostaszewski
  • Marek Strychalski
  • Maja Sulżycka (z domu Daniel)
  • Patrycja Szuplak
  • Anna Wardal
  • Jolanta Zimiński

Spiritus movens projektu, stargardzki fotografik Roman Budzowski, który pokazał się także jako model (patrz plakat wystawy), zachęca do udziału w wernisażu tak opisując projekty:

Oblicza Sztuki

Za każdym dziełem podziwianym w galerii, muzeum, czy w mediach stoi artysta. Oceniając końcowe dzieło często nie mamy świadomości jak i gdzie powstawało. Tworząc „Oblicza Sztuki” odwiedziliśmy między innymi pasjonatów malarstwa, tańca, muzyki, fotografii, technik mieszanych. Wkroczyliśmy w intymny świat twórców w nadziei, że poznamy nie tylko ich dzieła, ale również ich samych. Niektórych poprosiliśmy o opuszczenie swych stref komfortu, by zapozowali dla nas w miejscach niecodziennych – z dala od błysku reflektorów, sali tanecznych i oklasków publiczności.

Uliczny Portret

To projekt dający najszersze pole do interpretacji dla uczestników warsztatów. Jest poświęcony życiu miasta, jego mieszkańcom, sprawom codziennym jak i niecodziennym oraz ważnym wydarzeniom. W poszukiwaniu ulotnych chwil przemierzaliśmy ulice Berlina, Szczecina, Czaplinka i naszego rodzinnego miasta – Stargardu.

Sekrety Pana H.

Nadal owiany jest tajemnicą. Projekt, który rozpoczął się w 2020 roku od zdjęcia hydrantu w promieniach zachodzącego słońca rozwinął się w sposób jakiego chyba nikt się nie spodziewał. Jestem pewien, że Wy również nie spodziewacie się tego, co zobaczycie na wystawie.

Roman Budzowski

Wernisaż wystawy „Sekrety” piątek 21 października 2022 roku, godzina 18, Galeria Hol Stargardzkiego Centrum Kultury. Oprawę muzyczną wernisażu z czarnych płyt zapewni Maciek Sienkiewicz („Father And Son Reords And Tapes”). Wstęp wolny.

Warsztaty realizowane w ramach projektu „Inspirujący Stargard” Fundacji „Serce dla Wszystkich” finansowanego przez Narodowy Instytut Wolności w ramach programu NOWE FIO na lata 2021-2030.