Ul. Spółdzielcza w Dobrzanach

Ulica Spółdzielcza jak nowa. W końcu gładko w Dobrzanach

To był ważny dzień w Dobrzanach. W południe przecięta została symboliczna wstęga na otwarciu drogi po kompleksowej modernizacji. Ulica Spółdzielcza nareszcie wygląda normalnie!

Jak podkreśla Urząd Miasta w Dobrzanach podsumowując remont, ta długo oczekiwana inwestycja została zrealizowana z pozyskanych przez gminę Dobrzany pieniędzy z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Była to kwota 1.405.697,39 zł. Dodatkowo ułożono nowy wodociąg w ulicy Stargardzkiej  i Spółdzielczej wart 264.369,34 zł.

– Ulica Spółdzielcza w połączeniu z ulicą Szkolną i Mickiewicza stworzyła swego rodzaju „obwodnicę” dla uczestników ruchu drogowego, jadących od strony Marianowa do Suchania i odwrotnie – informuje UM Dobrzany. – Droga ta jest dobrodziejstwem dla licznych działkowców i stanowi również spokojną ścieżkę dla spacerowiczów.

Nowo wyremontowana ulica jest na terenie, który w przyszłości przeznaczony będzie pod zabudowę mieszkaniową. Gmina już rozpoczęła procedurę opracowania planu zagospodarowania tego terenu.

Od burmistrza Dobrzan Pawła Filipa, na naszą prośbę, otrzymaliśmy dziś zdjęcia ulicy Spółdzielczej przed i po remoncie. Różnica robi wrażenie!