Potrącenie w Stargardzie
Fot. Grzegorz Drążek

Ustalenia Stargard.News: kobieta nie przyznaje się do potrącenia 8-latka

Stargardzka policja ustaliła sprawcę potrącenia dziecka w Stargardzie. Osoba kierująca peugeotem odjechała wtedy z miejsca zdarzenia.

Chodzi o wydarzenia ze środy, 20 lipca 2022 roku. Na ulicy Kościuszki, na wysokości placu Słonecznego, potrącony przez samochód został 8-letni chłopiec na rowerze, który jechał od strony ulicy 11 Listopada pod opieką taty.

– Na ulicy Kościuszki kierujący samochodem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu chłopcu i doszło do potrącenia – informował nas krótko po zdarzeniu podkom. Krzysztof Wojsznarowicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Kierujący autem odjechał z miejsca zdarzenia.

Świadkowie zapamiętali auto, które potrąciło chłopca. Był to biały peugeot 308 hatchback. Wiadomo było także, że numery rejestracyjne zaczynają się na litery WE. Jaki jest finał poszukiwania sprawcy potrącenia? Spytaliśmy o to stargardzką policję.

Sprawca został ustalony, trwa postępowanie w tej sprawie. Tyle możemy na dzisiaj powiedzieć

mł. asp. Justyna Siwarska, KPP Stargard

Policja nic więcej nie chce na razie powiedzieć. Sami więc spróbowaliśmy dowiedzieć się czegoś więcej na ten temat. Nasze nieoficjalne informacje wskazują na to, że auto, które potrąciło 8-latka, jest w leasingu. W czasie, kiedy doszło do zdarzenia na ulicy Kościuszki w Stargardzie, było ono w dyspozycji kobiety, która nie przyznaje się jednak do tego, że kierowała wtedy tym samochodem. Stargardzka policja, opierając się na swoich ustaleniach, ją wskazuje jako sprawcę potrącenia. Prawdopodobnie więc sąd zdecyduje o tym, czy kobieta mówi prawdę czy nie.

Ważna informacja jest taka, że 8-latek nie doznał poważniejszych obrażeń i zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja.