Hazard Piłsudskiego
Zamknięty i zaplombowany punkt hazardowy, 9 kwietnia br., w piwnicy przy ulicy Piłsudskiego 16 w Stargardzie, Fot. Emilia Chanczewska

W centrum Stargardu zamknięto dwa mikrokasyna

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie nadzoruje śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym hazardem. Między innymi w Stargardzie, gdzie 9.04.2024 roku zlikwidowano dwa nielegalne punkty z hazardem, przy ul. Piłsudskiego i przy Wyszyńskiego.

We wtorek 9 kwietnia 2024 roku rano, w ścisłym centrum Stargardu – w piwnicy przy ulicy Piłsudskiego 16 oraz przy Wyszyńskiego 19, działali policjanci z CBŚ, funkcjonariusze KAS i policyjni kontrterroryści. Była to część większej akcji likwidacji tzw. mikrokasyn, w których prowadzony był nielegalny hazard oraz zatrzymań osób, które proceder ten organizowały.

– Pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, policjanci z zarządu w Szczecinie Centralnego Biura Śledczego Policji i funkcjonariusze Zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej, przy wsparciu kontrterrorystów z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Szczecinie i policjantów z Zarządu w Gorzowie Wielkopolskim CBŚP, dokonali szeregu zatrzymań członków zorganizowanej grupy przestępczej na terenie Szczecina, Stargardu, a także Siedlec w województwie mazowieckim – informuje dziś prokurator Piotr Wieczorkiewicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. – Na polecenie nadzorującej działania Prokuratury Okręgowej w Szczecinie zatrzymano 13 osób i zlikwidowano 7 lokali, w których prowadzone były nielegalne usługi hazardowe. Ustalono, że 3 z osób zatrzymanych były poszukiwane listami gończymi.

W wyniku przeszukań zabezpieczono:

  • 44 urządzenia do gier hazardowych,
  • sprzęt elektroniczny,
  • dokumentację
  • i gotówkę.

Jak ustalili śledczy, wśród zatrzymanych jest dwóch prawdopodobnych liderów grupy, zaś pozostałe osoby zajmowały się obsługą lokali.

– Zatrzymani zostali doprowadzeni do Prokuratury Okręgowej w Szczecinie, gdzie prokurator ogłosił zarzuty organizowania gier hazardowych oraz przeprowadził przesłuchania. Dwie osoby podejrzane są o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą – dodaje prok. Piotr Wieczorkiewicz. – Wobec wszystkich podejrzanych zastosowano środki zapobiegawcze. Aktualnie trwają intensywne czynności procesowe, sprawa ma charakter rozwojowy.