Belgijka w I LO
Fot. Emilia Chanczewska

W Dniu Dziecka uczniowie I LO w Stargardzie zatańczyli Belgijkę na szkolnym boisku

Samorząd Uczniowski I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Stargardzie drugi raz zorganizował wspólne odtańczenie Belgijki.

Uczniowie „starego ogólniaka” spotkali się dziś przed południem, podczas długiej przerwy, na swoim pięknie zmodernizowanym szkolnym boisku. Niektórzy byli poprzebierani. Najpierw była próba, w której udział wzięli tylko uczniowie, następnie odtańczyli skoczną Belgijkę razem ze swoimi nauczycielkami.

Zza muru taneczną akcję oglądali uczniowie i nauczyciele sąsiedniej Szkoły Podstawowej nr 9.

ZOBACZ galerię zdjęć na naszym Facebooku.

Na koniec tej miłej akcji wicedyrektor I LO Stargard Włodzimierz Bas złożył życzenia z okazji dzisiejszego Dnia Dziecka.

– Życzę wam wszystkiego najlepszego, byście w sercu zawsze pozostali dziećmi, bo tak żyje się piękniej – mówił Włodzimierz Bas.

Włodzimierz Bas
Wicedyrektor I LO w Stargardzie, Włodzimierz Bas, fot. Emilia Chanczewska

Organizatorem dzisiejszej akcji wspólnego odtańczenia Belgijki, po raz drugi, był Samorząd Uczniowski I LO w Stargardzie, któremu przewodniczy Paweł Lichota.

Pytamy ChatGPT o taniec zwany Begijką. Odpowiada następująco:

Taniec Belgijka to tradycyjny taniec ludowy wywodzący się z Belgii. To dynamiczny i radosny taniec, który często jest wykonywany podczas różnych uroczystości i festiwali ludowych.

Belgijka jest tańczona w parach, tancerze trzymają się za ręce lub ramiona. Ruchy są energiczne i składają się z serii kroków, skoków i obrotów. Istnieje wiele różnych wariantów tańca Belgijka w zależności od regionu, ale wszystkie charakteryzują się szybkimi, dynamicznymi ruchami i radosnym nastrojem.

Taniec Belgijka jest ważnym elementem belgijskiej kultury i tradycji, często wykonywany jest przez zespoły folklorystyczne. Może być tańczony spontanicznie podczas imprez i spotkań. Belgijka to taniec, który zachęca do udziału wszystkich, tworzy atmosferę radości i wspólnoty.