Zielona granica plakat
Plakat filmu "Zielona granica"

W kinie SCK będą dodatkowe seanse „Zielonej granicy”, uznanego filmu Agnieszki Holland

Stargardzianie mają szansę na udział w kolejnych projekcjach dramatu opowiadającego o sytuacji na polsko-białoruskiej granicy. Zaplanowane są w kinie Stargardzkiego Centrum Kultury na 30 września oraz w dniach 9-12 października br.

Obraz Agnieszki Holland wywołał gorącą polityczną dyskusję, wzmocnioną tym, że pozostały niespełna 3 tygodnie do wyborów parlamentarnych (15.10) i kampania jest w pełni. Jak informowaliśmy 2 tygodnie temu, film w stargardzkim kinie miał być wyświetlany dopiero po wyborach:

Następnie udało się go wprowadzić do repertuaru Czwartkowych Spotkań Klubu Filmowego w najbliższy czwartek, 28 września. Bilety już się rozeszły i mieszkańcy domagali się w komentarzach na fanpage’u SCK kolejnych projekcji tego filmu.

We wtorek pojawiła się informacja o dodatkowych seansach na Facebooku kina, a także dyrektor SCK:

– Drodzy Państwo, w odpowiedzi na ogromne zainteresowanie filmem: „Zielona granica” udało nam się wynegocjować z dystrybutorem Kino Świat wprowadzenie do repertuaru Kina SCK dodatkowych seansów. Na najbliższy seans zapraszamy w sobotę 30.09 o godz. 18:00. Tego dnia, w związku z obchodzonym Świętem Kina, koszt biletu to jedynie 12 zł – informuje na swoim Facebooku Joanna Tomczak, dyrektor Stargardzkiego Centrum Kultury. Kolejne projekcje odbędą się w dniach 9 – 12 października o godz. 20:30.

Bilety można kupić w kasie kina SCK lub ONLINE.

Najnowszy film Agnieszki Holland „Zielona granica” otrzymał Nagrodę Specjalną Jury podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Ponadto zdobył sześć nagród pozaregulaminowych – przypomina Joanna Tomczak. – Ponadto, 13 listopada w Watykanie podczas festiwalu Tertio Millennio, autorka – Agnieszka Holland ma odebrać Nagrodę Specjalną Fuoricampo. Nagroda przyznawana jest każdego roku dla filmu, który porusza ludzkie sumienia i otwiera serca widzów. Patronami tego festiwalu są m.in. wchodzące w skład Kurii Rzymskiej Dykasterie ds. Komunikacji Stolicy Apostolskiej i ds. Kultury i Edukacji. Zapraszamy do Kino SCK Stargard.