Światopełka 3a pożar
Stargardzcy strażacy w akcji przy ul. Światopełka 3a, fot. Grzegorz Drążek

W mieszkaniu przy Światopełka w Stargardzie zapaliła się podłoga. Nie żyje lokator

W piątek 20 lutego 2026 roku przed godziną 10 stargardzkie służby zostały powiadomione o zadymieniu w mieszkaniu budynku przy ulicy Światopełka 3a. Na miejsce przyjechali strażacy, policjanci i ratownicy z pogotowia.

O tym, że w ten rejon miasta przyjechały służby poinformował nas Internauta, przesyłając zdjęcia strażackiego samochodu z drabiną. Bardzo dziękujemy!

– Mamy zgłoszenie zadymienia w mieszkaniu przy ul. Światopełka – wstępnie poinformował Stargard.News mł. bryg. Paweł Różański, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Stargardzie.

Działania straży trwały w godzinach 9.42-11.20.

– Niestety okazało się, że lokator mieszkania, w którym było zadymienie, nie żyje – mówi mł. bryg. Paweł Różański. – Najprawdopodobniej doszło do zaczadzenia. Strop pod piecem zagraża zawaleniem, dlatego lokatorzy z parteru musieli opuścić mieszkanie.

Nasz reporter był na miejscu zdarzenia, gdzie oprócz strażaków z jednostki ratowniczo-gaśniczej w Stargardzie przyjechali policjanci KPP Stargard oraz zespół ratownictwa medycznego z pogotowia.

Światopełka 3a pożar
Fot. Grzegorz Drążek, Stargard.News

Wstępnie ustalono, że w mieszkaniu na I piętrze zajęła się podłoga od żaru z pieca.