akcja trzeźwość
Działania w Stargardzie były m.in. na ulicy Wyszyńskiego, fot. Internauta Maciej

W poranek byli tacy, którzy jechali po Stargardzie będąc pod wpływem

W poniedziałkowy – 18 sierpnia 2025 roku – poranek policjanci w całym naszym województwie przeprowadzili akcję pod szyldem „Alkohol i narkotyki”. Polegała na przeprowadzeniu kontroli jak największej ilości kierujących i eliminowaniu z ruchu drogowego osób będących po spożyciu alkoholu lub innych środków odurzających.

Nasz Internauta Maciej spotkał wczoraj rano patrol drogówki na ulicy Wyszyńskiego (patrz zdjęcie – dziękujemy!)

– W trosce o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, policjanci przeprowadzili wojewódzkie działania pod nazwą Alkohol i narkotyki. Działania miały na celu wyeliminowanie z dróg osób, które siadają za kierownicą pod wpływem alkoholu lub narkotyków – a tym samym stwarzają poważne zagrożenie dla siebie i innych – informuje dziś asp. Justyna Siwarska, oficer prasowy z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie. – Policjanci KPP Stargard skontrolowali stan trzeźwości ponad 2 tysięcy kierujących.

Stargardzcy policjanci zatrzymali wczoraj w sumie 5 kierujących pod wpływem alkoholu i 1 kierującego pod wpływem narkotyków.

Pamiętaj! Nawet niewielka ilość alkoholu może obniżyć Twoją koncentrację, refleks i zdolność podejmowania decyzji. To samo dotyczy substancji psychoaktywnych – prowadzenie pojazdu pod ich wpływem to śmiertelne ryzyko.

– asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard

Jak informuje szczecińska policja, w ciągu kilku godzin policjanci ujawnili blisko 70 osób po alkoholu.

Wśród nich 32 nietrzeźwych kierowców – wkrótce usłyszą zarzuty, za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów. W ich organizmie wykryto więcej niż 0,5 promila alkoholu.

Kolejnych 35 było po użyciu alkoholu. Jest to wykroczenie, za które grozi kara grzywny w wysokości od 2,5 tys. zł do nawet 30 tys. zł.

Stargardzka policja apeluje:

  • Nie wsiadaj za kierownicę po alkoholu czy narkotykach.
  • Jeśli widzisz nietrzeźwego kierowcę – reaguj i powiadom służby.
  • Dbaj o siebie i swoich bliskich – razem zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach.