samoobrona
pixabay.com

W Stargardzie będzie darmowy trening samoobrony kobiet

W sobotę 27 maja 2023 roku wszystkie chętne pełnoletnie panie mogą wziąć udział w blisko 4-godzinnym, bezpłatnym, praktycznym treningu z technik samoobrony, prowadzonym przez wykwalifikowanych żołnierzy – instruktorów.

Ministerstwo Obrony Narodowej z Centralnym Wojskowym Centrum Rekrutacji i Dowództwem Generalnym Rodzajów Sił Zbrojnych organizuje bezpłatne szkolenia z samoobrony dla dorosłych kobiet. Szkolenia z doświadczonymi żołnierzami – instruktorami odbywać się będą w wybrane soboty i niedziele wiosną i latem w parkach miejskich, na plażach, w ośrodkach sportu i rekreacji na terenie całej Polski.

Projekt realizowany jest w każdym województwie w weekendy od 27 maja do 20 sierpnia br. Żołnierze – instruktorzy nauczą podstawowych zasad codziennego bezpieczeństwa, sposobów wykrywania oraz unikania zagrożeń. Pokażą techniki walki wręcz przydatne w niebezpiecznych sytuacjach.

To okazja dla wszystkich chętnych pań, aby pod okiem doświadczonych instruktorów nauczyć się podstaw umiejętności zachowania się w sytuacjach zagrażających życiu lub zdrowiu, zwłaszcza wynikających z zastosowanej wobec nich przemocy fizycznej. Uczestniczki będą miały także okazję zapoznać się z zasadami zdrowego stylu życia oraz odświeżyć praktyczną wiedzę nt. zasad udzielania pierwszej pomocy.

Celem projektu jest promowanie obronności oraz budowanie pewności siebie
w sytuacji kryzysowej. Każda z uczestniczek szkolenia po jego ukończeniu otrzyma pamiątkowy certyfikat.

Na terenie administrowanym przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Stargardzie przedsięwzięcie będzie realizowane w Choszcznie, Myśliborzu, Chociwlu, w terminach:

  • 17-18.06.2023 r.
  • 8-09.07.2023 r.
  • 19-20.08.2023 r., w godzinach od 10 do 13.30.

W czasie szkolenia ochotniczek, ich bliscy, a także osoby towarzyszące, mogą odwiedzić punkty promocyjno-informacyjne lokalnych jednostek wojskowych. Każdy zainteresowany służbą w wojsku będzie mógł znaleźć kompleksową informację o rekrutacji do Sił Zbrojnych i porozmawiać z przedstawicielami Wojskowego Centrum Rekrutacji w Stargardzie.

Na zakończenie szkolenia będzie wojskowa grochówka.

Regulamin szkolenia jest na oficjalnej stronie internetowej Wojskowego Centrum Rekrutacji w Stargardzie, www.wcrstargard.wp.mil.pl.

Zainteresowane panie mogą zarejestrować się dzwoniąc na nr 723 681 739, 885 210 179 lub pisząc email na adres wcrstargard@ron.mil.pl.

Informacja prasowa WCR Stargard, oprac. (ech)