GŁÓWNE
Fot. Agata Steifer, Centrum Nauki Kopernik

W Stargardzie będzie rodzinne eksperymentowanie z Centrum Nauki Kopernik

W najbliższą sobotę 22 października 2022 roku Stargardzkie Centrum Nauki FILARY zamieni się w miejsce rodzinnych eksperymentów.

A wszystko za sprawą programu „Nauka dla Ciebie w domu”, będącego częścią wspólną projektu Centrum Nauki Kopernik w Warszawie i Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Nauka dla Ciebie”.

Nauka dla Ciebie w Stargardzie

Bezpłatne 3-godzinnę warsztaty dla rodziców i opiekunów, które odbędą się w Stargardzie są przedostatnimi z cyklu dziesięciu zaplanowanych w tegorocznej edycji programu. Łącznie w warsztatach weźmie udział do 20 rodzin, a zajęcia poprowadzą edukatorzy z Centrum Nauki Kopernik.

Dodatkowo każda z rodzin, która weźmie udział w zajęciach z rodzinnego eksperymentowania otrzyma nieodpłatnie specjalny zestaw do przeprowadzania doświadczeń naukowych w domu.

Stargard jest jedną z 10 miejscowości w całym kraju, która bierze udział w programie „Nauka dla Ciebie w domu”, trzecią po Malechowie i Kuśnicach z województwa zachodniopomorskiego, która zakwalifikowała się do udziału w tej edukacyjnej inicjatywie.

Sobota 22 października, godzina 10 i 14.

Rezerwacje telefoniczne pod nr 786 905 760.

10 uczestników lub par (1-2 osoby dorosłe) na każdą godzinę.

Warsztaty są bezpłatne, a ich uczestnicy otrzymują również bezpłatnie zestawy do samodzielnego eksperymentowania w domu, dodatkowo po zakończeniu warsztatów pozostają oni w stałym kontakcie z edukatorami – poprzez kontakt na specjalnej grupie na FB prowadzą domowe doświadczenia i wymieniają się swoimi spostrzeżeniami, wiedzą i wynikami eksperymentów.

INFORMACJE: Agnieszka Szóstek, Program „Nauka dla Ciebie, Centrum Nauki Kopernik w Warszawie; oprac. (ech)