Tablice MPK
Fot. MPK Stargard, archiwum

W Stargardzie mają stanąć kolejne tablice systemu dynamicznej informacji pasażerskiej

Po 3 latach pasażerowie miejskich autobusów w Stargardzie doczekają się następnych dwóch elektronicznych tablic, które pokazują rzeczywisty czas przyjazdu autobusów. Wiemy, przy których przystankach staną.

Na przystankach przy ul. Czarnieckiego – Plac Wolności i Szczecińska – Słoneczna zamontowaliśmy nowoczesne tablice dynamicznej informacji pasażerskiej. Wyświetlany jest na nich rzeczywisty czas przyjazdu autobusu. Dzięki nim oczekiwanie na przystanku to sama przyjemność! – informowało Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Stargardzie w grudniu 2019 roku.

Mijają 3 lata. Stargard.News odkrył informację, że w mieście mają być zamontowane kolejne 2 tablice SDIP – systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. Tym razem wybór lokalizacji padł na jedną ze szkół – „stary ogólniak”, czyli I Liceum Ogólnokształcące przy ul. Staszica 2. Nowe tablice stanąć mają na przystankach Staszica LO oraz Staszica.

– Tablice zostaną zamontowane na przystanku po obu stronach ulicy Staszica – potwierdza Paweł Bielawski, kierownik Działu Obsługi Klienta MPK Stargard. – To przystanki, z których korzysta duża ilość pasażerów i są one kluczowe do realizowania przesiadek między różnymi liniami. Linie te łączą os. Lotnisko oraz os. Pyrzyckie z os. Letnim, Hallera oraz częścią os. Zachód, a także umożliwiają dojazd do cmentarza przy ul. Spokojnej.

Elektroniczne, ledowe tablice staną, ale trzeba będzie na to trochę poczekać. Póki co, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Sp. z o. o. z siedzibą w Stargardzie do 29 września 2022 roku zaprasza do „złożenia oferty cenowej na dostawę i montaż 2 sztuk tablic dynamicznej informacji pasażerskiej”.