Dom Fuksja
Fot. Emilia Chanczewska

W Stargardzie od poniedziałku 2 lutego zaczyna działać Fuksja

Taką piękną, kojarzącą się z kwiatami ozdobnej rośliny i z różowo-fioletowym kolorem, nazwę nosi nowo powstały dzienny dom pobytu dla osób z chorobami otępiennymi. Szczecińskie Stowarzyszenie „Złoty Wiek” od lutego br. prowadzić go będzie przy ulicy Słowackiego 22e w centrum Stargardu.

W kwietniu minionego roku pisałam o planach powstania tej niezwykle ważnej placówki, w grudniu o naborze do niej. Dziś zauważyłam, że jest gotowa. Działać ma od poniedziałku do piątku, w godzinach 6-16. Już od przyszłego tygodnia.

16 stycznia br. zakończyliśmy nabór, a od najbliższego poniedziałku 2 lutego br. zaczynamy działalność – informuje Stargard.News Sandra Budzowska, dyrektora biura stowarzyszenia „Złoty Wiek” w Szczecinie. – Ruszamy bez medialnej otoczki, gdyż nasi podopieczni to osoby chore. Zdajemy sobie sprawę, że takie miejsca są bardzo potrzebne i ich powstawanie wzbudza duże zainteresowanie. Społeczeństwo się starzeje, choruje, a rodziny chorujących seniorów pracują. Muszą zarabiać na życie, na zapewnienie wsparcia najbliższym. Niestety takich placówek jest wciąż bardzo mało.

Szczecińskie stowarzyszenie „Złoty Wiek” prowadzi już w Stargardzie, od połowy 2023 roku, mieszkanie wytchnieniowe przy ulicy Konopnickiej 23: