Andrzej Szpak The Voice Senior

W Stargardzie zaśpiewa Andrzej Szpak, finalista The Voice Senior

Piękne interpretacje przebojów Czesława Niemena, Seweryna Krajewskiego, Jacka Lecha, Kasi Sobczyk, Stana Borysa, Czerwonych Gitar, Roya Orbisona i innych kultowych twórców złotej ery bigbitu zabrzmią na żywo już w najbliższą sobotę w naszym mieście. Caffe Południk Music Club zaprasza na kolejne muzyczne wydarzenie. Wstęp tylko 25 złotych.

Seweryn Krajewski, Jacek Lech, Stan Borys, Czerwone Gitary, Roy Orbison Szczecin i Gdańsk można nazwać kolebką bigbitu. Pierwszy z prawdziwego zdarzenia zespół młodzieżowy Czerwono-Czarni, powstaje w roku 1960 w Gdańsku. Wkrótce po tym Jacek Nieżychowski organizuje w Szczecinie I i II Festiwal Młodych Talentów 1962 i 1963, który zaowocował odkryciem takich talentów jak Kasia Sobczyk, Helena Majdaniec, Karin Stanek, Wojtek Korda, Halina Frąckowiak, Wojtek Gąssowski czy Czesław Niemen. Od tego momentu
w Polsce zapanowała „Złota era bigbitu”. Ze Szczecina wywodzą się Filipinki i Henryk Fabian oraz wielu innych wspaniałych wykonawców.

Koncert, który rozpocznie się w sobotę 23 września o godzinie 20 (wstęp od godz. 19), w Caffe Południk Music Club przy ulicy Bornholmskiej w Stargardzie, przypomina piosenki, które powstały w latach ’60, przetrwały ponad 60 lat, są nadal świeże i do dzisiaj wykonywane. Będą to utwory Czesława Niemena, Seweryna Krajewskiego, Jacka Lecha, Kasi Sobczyk, Stana Borysa, Czerwonych Gitar, Roya Orbisona i Marino Mariniego.

Ich wykonawca – Andrzej Szpak – to laureat nagrody ministerialnej Gloria Artis, Finalista The Voice Senior 2 i uczestnik PFPP OPOLE 2022, wybrany w roku 2017 najlepszym odtwórcą piosenek Czesława Niemena w Polsce, w plebiscycie zorganizowanym przez Kapitułę Konkursu i Przedsiębiorstwo Imprez Artystycznych w Gdańsku. Laureat nagrody specjalnej PFPP OPOLE 2023.

Bilet wstępu: 25 złotych.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku!