Światełka na ul. Wyszyńskiego
Fot. Emilia Chanczewska

W te święta będzie mniej świecących ozdób

Urząd Miejski w Stargardzie poinformował właśnie o koniecznych oszczędnościach na energii elektrycznej.

Iluminacje od mikołajkowego wtorku 6 grudnia mają rozbłysnąć na Rynku Staromiejskim, na rondzie Sławomira Pajora, przy pl. Wolności i Bramie Pyrzyckiej. Świecić mają do końca stycznia 2023 roku. W tym sezonie będzie ich znacznie mniej.

– Ograniczenie liczby ozdób wynika z oszczędności, do których zmuszony jest również Stargard – informuje UM Stargard. – 10-metrowa choinka z logiem miasta będzie montowana na rondzie S. Pajora na przełomie listopada i grudnia. Na Rynku Staromiejskim będzie skromniej, ale odpowiednie tło do zrobienia klimatycznych, świątecznych zdjęć zapewni dobrze znana stargardzka gwiazda ze stalagmitami.

Będą też – jak co roku – anielskie skrzydła przy Bramie Pyrzyckiej oraz anioł grający na trąbie stojący przy placu Wolności.

W tym sezonie świątecznym oszczędzamy i ograniczamy liczbę dekoracji na ulicach Stargardu. Zmuszają nas do tego ceny energii i wzrost innych kosztów. Kilka elementów iluminacji zamontujemy jednak w miejscach, które najliczniej odwiedzacie. Mam nadzieję, że te świecące ozdoby przyniosą trochę optymizmu w tych trudniejszych czasach.

Rafał Zając, prezydent Stargardu