Fot ze zbiorów Spółdzielni Mieszkaniowej w Stargardzie

Wakacje w Stargardzie w 1987 roku. Festyny, rajdy i filmy z magnetowidu

W kronikach Spółdzielni Mieszkaniowej w Stargardzie odnaleźliśmy wakacyjne zdjęcia sprzed 35 lat.

Wakacyjny blok w kronice sprzed 35 lat Klubu 19b Spółdzielni Mieszkaniowej w Stargardzie rozpoczyna się 26 czerwca 1987 roku. Wtedy to odbył się festyn osiedlowy „Witajcie wakacje”.

– Gdy pogoda dopisuje wszyscy chcieliby bawić się na powietrzu – czytamy w kronice SM sprzed 35 lat. – Tak więc, nie zwlekając – podjęliśmy decyzję o festynie. Była zabawa na „102”.

Przez całe wakacje 1987 roku odbywały się różne spółdzielcze wydarzenia wakacyjne. Były festyny, rajd rowerowy, rozgrywki sportowe, biwak wędrowny sekcji aikido. Imprezy organizowały poszczególne kluby Spółdzielni Mieszkaniowej w Stargardzie: 19b i Kleks. Jedną z wakacyjnych atrakcji były pokazy video, co w drugiej połowie lat osiemdziesiątych XX wieku było dużym wydarzeniem.

Magnetowid to wspaniała sprawa, tylko dużo zależy od operatywności w poszukiwaniach odpowiednich filmów na kasetach video

Z kroniki 1987 roku Spółdzielni Mieszkaniowej w Stargardzie

W kronice wyczytamy, że w wakacje 35 lat temu podczas pokazu video obejrzane zostały filmy „Mistrzyni Vu Dang”, „Yesterday”, „Niezapomniana historia” i bajki Disneya.

Obejrzyjcie galerię zdjęć kroniki 1987 roku. Spółdzielnia Mieszkaniowa w Stargardzie udostępniła nam do publikacji zdjęcia ze spółdzielczych kronik w celu promocji miasta i spółdzielni.