PGE stargardzka Spójnia
Fot. Grzegorz Drążek

Ważny mecz FIBA Europe Cup w Stargardzie. Tylko zwycięstwo, PGE Spójnia!

Rozpoczyna się runda rewanżowa grupowej rywalizacji w FIBA Europe Cup. PGE Spójnia Stargard zagra w środę u siebie z Heroes Den Bosch.

W czwartej serii spotkań w hali OSiR Stargard PGE Spójnia zagra z zespołem, który pokonała na inaugurację międzynarodowej rywalizacji. W Holandii zwyciężyła 92:89. W tamtym spotkaniu w stargardzkiej drużynie Davon Daniels IV rzucił 29 punktów. Pierwszoplanową rolę odergał także Aleksandar Langovic, który rzucił 18 pkt i miał 6 zbiórek.

W środowy wieczór stargardzki zespół musi wygrać, jeśli chce jeszcze liczyć się w rywalizacji o awans do kolejnej rundy rozgrywek. Pozostaną jej później jeszcze dwa wyjazdowe mecze, w Niemczech z niepokonanym jak na razie Niners Chemnitz i w Kosowie z KB Peja, który ma jedno zwycięstwo więcej niż PGE Spójnia.

Stargardzki klub zagra w środę nie tylko o pozostanie w walce o awans do kolejnej rundy rozgrywek międzynarodowych, ale i o pierwsze domowe zwycięstwo w FIBA Europe Cup.

Spotkanie PGE Spójni Stargard i Heroes Den Bosch rozegrane zostanie 8 listopada o godzinie 18.30. Holenderski klub jako jedyny w grupie H FIBA Europe Cup nie wygrał jeszcze meczu. W środę, po raz pierwszy przed stargardzkimi kibicami, zagra Adam Łapeta, który kilka dni temu debiutował w PGE Spójni w wygranym wyjazdowym spotkaniu w Łańcucie.