policja akcja prędkość
Fot. KPP Stargard

Wciskali pedał gazu, zatrzymała ich stargardzka policja

27 kierujących pojazdami zostało przyłapanych na zbyt szybkiej jeździe podczas akcji przeprowadzonej przez stargardzką policję.

Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie podsumowała dzisiaj działania pod hasłem „Prędkość”. Prowadzone były przez policjantów drogówki w Stargardzie i w mniejszych miejscowościach powiatu stargardzkiego.

– Podczas działań funkcjonariusze stargardzkiej drogówki ujawnili łącznie kilkadziesiąt wykroczeń, z czego 27 dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, a także poza nim – informuje mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Ponadto wylegitymowali kilkadziesiąt osób, ujawniając 2 osoby, które kierowały pomimo zakazu prowadzenia pojazdów.

policja akcja prędkość
Fot. KPP Stargard

Takie akcje będą się powtarzały na terenie powiatu stargardzkiego. Stargardzka policja podkreśla, że chodzi o bezpieczeństwo na drogach.

– Głównym celem działań pod kryptonimem „Prędkość” było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego – wyjaśnia Justyna Siwarska. – Akcja ta miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.