Szlachetna Paczka 2023 finał
Fot. Emilia Chanczewska

Weekend cudów – finał Szlachetnej Paczki 2023 w Stargardzie

Nadszedł najbardziej wzruszający moment po wielu tygodniach działań wolontariuszy Szlachetnej Paczki, ogólnopolskiej akcji charytatywnej. Najbardziej potrzebne dary, przygotowane i pięknie zapakowane przez hojnych darczyńców, trafiły do magazynu, a stamtąd do potrzebujących rodzin.

Magazyn Szlachetnej Paczki Stargard został przeniesiony. Dotąd działał na Małej Scenie SCK, w tym roku w integracyjnej Szkole Podstawowej nr 2 na osiedlu Zachód. Dziś od rana był tam ruch i panowała radosna atmosfera. Wolontariusze pod wodzą liderki Pauliny czekali na darczyńców z paczkami, by móc je rozwieźć po wybranych rodzinach. Była to okazja do spotkań i rozmów przy kawie. Tak jest co roku na finale akcji, pod szyldem Weekend cudów.

Region stargardzki jest największy spośród 25 w całym województwie. Do pomocy zakwalifikowało się w nim 35 rodzin, ze Stargardu i okolic. Wśród darczyńców też byli spoza naszego miasta, np. ze Szczecina. Własną Szlachetną Paczkę przygotował koszykarski klub PGE Spójnia Stargard. Pracownicy Urzędu Skarbowego w Stargardzie. Także Zespół Szkół nr 2 w Stargardzie, czyli ekonomik. Kolejny raz Szlachetną Paczkę zrobili działacze stargardzkiej Platformy Obywatelskiej.

Poza tym dziś w magazynie można było spotkać osoby, których chyba już nie może zabraknąć w organizowaniu w Stargardzie mądrej pomocy, co jest ideą Szlachetnej Paczki, takich jak rodziny Janeczków czy Przekowiaków. Czy też wolontariuszek, Agnieszki, Bożeny, Dagmary, Magdy, Mileny, Sandry i wielu innych. Dziś dotarła także Emilia, mimo złamanej na lodowisku nogi.

Dzięki ich pracy do potrzebujących trafi moc darów. Wśród nich głównie trwała żywność i chemia gospodarcza, ale także sprzęty AGD, czy vouchery na wymarzone zakupy.

Szlachetna Paczka to praca liderów, wolontariuszy, darczyńców, także sponsorów. Wśród nich było m.in. miasto Stargard, które ufundowało wolontariuszom czerwone bluzy z logo miasta.

Zobacz film z magazynu Szlachetnej Paczki. Mówią Paulina Łagiewka, lider Szlachetnej Paczki w Stargardzie i Sandra Wrońska, wolontariuszka stargardzkiej Szlachetnej Paczki.

Obejrzyj też zdjęcia z magazynu Szlachetnej Paczki w SP 2 Stargard.