Sąsiedzka pomoc
Książnica Stargardzka zaprasza

Weekend w Stargardzie. W sobotę do biblioteki, w niedzielę na koncert orkiestry

Gdzie mogą wybrać się mieszkańcy oraz turyści w Stargardzie, w nadchodzący weekend 16-17 lipca? Przedstawiamy dwie DARMOWE kulturalne propozycje!

W sobotnie przedpołudnie można wybrać się do Książnicy Stargardzkiej, która tymczasowo działa przy ulicy Wojska Polskiego 3 (przy górnym wejściu do amfiteatru). W sobotę 16 lipca, o godzinie 11, będzie tam pierwsze z cyklu Spotkań integracyjnych w ramach projektu Sąsiedzka pomoc.

Teren zielony przy Książnicy Stargardzkiej stanie się „areną” wakacyjnych spotkań integracyjnych dzieci ukraińskich i polskich w ramach grantowego programu Książnicy Stargardzkiej, pod patronatem Netto Polska oraz Fundacji Salling – informuje Anna Kucharska z Działu Multimedialnego Książnicy Stargardzkiej. – Chętnych zapraszamy do udziału w czterech spotkaniach, które zostaną przeprowadzone przez bibliotekarki z Książnicy Stargardzkiej: 16 lipca (sobota) od godz. 11, 27 lipca (środa) od godz. 11, 6 sierpnia (sobota) od godz. 11 i 17 sierpnia (środa) od godz. 11.

Przypominamy też o ciekawym spotkaniu w bibliotece w najbliższą środę (20.07), o którym piszemy TUTAJ.

Natomiast w niedzielę, o godzinie 17, w teatrze letnim w parku Chrobrego w Stargardzie, będzie kolejny koncert w ramach COOLturalnych Wakacji, na które zapraszają prezydent Stargardu, Stargardzkie Centrum Kultury i Dom Kultury Kolejarza.

Podczas koncertów w ramach Coolturalnych Wakacji na scenie Teatru Letniego gościły już różne zespoły i brzmiały różne gatunki muzyczne. Od piosenki literackiej poprzez muzykę ludową, aż do ciężkiego rocka – przypomina Maciej Dura-Pomarański z SCK. – W najbliższą niedzielę, 17 lipca o godzinie 17 w Parku Chrobrego zagra Big Band Stargard, czyli będzie można posłuchać standardów jazzowych i swingowych w wykonaniu zasłużonej stargardzkiej „kapeli”. Do zobaczenia!

Na spotkania w Książnicy Stargardzkiej oraz na koncerty w teatrze letnim wstęp jest WOLNY.