Fot Facebook/Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów

Weronika z STC Stargard liderką w Pucharze Polski

Kolejny sukces odniosła reprezentantka Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów Weronika Wąsaty podczas zawodów Pucharu Polski.

– W Koziegłowach odbyła się VII już odsłona Szosowego Pucharu Polski eliminacji OOM 2022 – informuje STC na swoim profilu fejsbukowym.

Weronika potwierdziła, że jest w tej chwili najlepszą zawodniczką w Polsce w kategorii juniorek młodszych

STC

– Pierwszego dnia podczas jazdy indywidualnej na czas przegrała co prawda o 1 sekundę z koleżanką ze Szczecina, ale drugiego dnia podczas startu wspólnego nie dała szans rywalkom na trudnym i ciężkim finiszu wygrywając pewnie i tym samym utrzymując liderowanie w tegorocznej edycji Pucharu Polski – dodaje STC na swoim profilu fejsbukowym.

W zawodach w Koziegłowach startowała jeszcze jedna zawodniczka Stargardzkiego Towarzystwa Cyklistów. Alicja Purchalak zajęła dwunaste miejsce w jeździe indywidualnej na czas, a w wyścigu ze startu wspólnego uplasowała się na 26 miejscu.

– Walcząc z przeziębieniem, którego nabawiła się przed startem – podkreśla w swojej relacji STC. – Alicja ma tak samo jak Weronika zapewniony już start w tegorocznym finale PP i OOM. Brawa należą się również trenerowi Tomaszowi Wąsatemu, który przygotowuje naszych zawodników i zawodniczki do startów.