W kilku miejscach Stargardu stanęły dodatkowe, nowe ozdoby świąteczne. Zakończyło się już świąteczne zdobienie miasta w 2025 roku.




Pierwsza część ozdób bożonarodzeniowych zaświeciła w Mikołajki. Od 6 grudnia można było zobaczyć przede wszystkim ozdoby znane z poprzednich lat. Nowe są choinki. Jedna na Rynku Staromiejskim, druga na placu Sławomira Pajora, u zbiegu ulic Bema, 11 Listopada, Szczecińskiej, Towarowej. A także choinka, którą przed swoją siedzibą przy ulicy Okrzei postawiły Wody Miejskie w Stargardzie.

Ze znanych wcześniej ozdób większość stanęła w nowych lokalizacjach. Anioł został przeniesiony sprzed wieży ciśnień w parku Chrobrego do dzielnicy Kluczewo, gdzie stoi przy ulicy Lotników. Skrzydła sprzed Bramy Pyrzyckiej są na osiedlu Lotnisko. Zestaw z gwiazdą i stalagmitami zamiast na skwerze przy placu Wolności, został ustawiony na osiedlu Zachód, przy fontannie obok Szkoły Podstawowej nr 2.
Latarnie uliczne ozdobiono tylko w okolicy Rynku Staromiejskiego, na placu przed Stargardzkim Centrum Kultury i jedną latarnię na rondzie Pionierów Stargardu, u zbiegu ulic Różanej, Spokojnej, Bema. Jest też kilka łańcuchów świetlnych, na placu Słonecznym i na skwerze Jana Pawła II.
W tym samym miejscu, co rok temu, stoi bombka przy placu Wolności oraz ramka i bombka przed Halą OSiR przy ulicy Pierwszej Brygady, bombka przy AquaStar przy ulicy Szczecińskiej. Swoją ozdobę, znaną z poprzedniego roku, ma też Klub Piłkarski Błękitni Stargard, od strony ulicy Ceglanej. Znaną z poprzedniego roku z ulicy Spokojnej kroplę wody, ozdobę Wód Miejskich, teraz mozna zobaczyć na terenie tej miejskiej spółki przy ulicy Warszawskiej.
Przedwczoraj i wczoraj, 16 i 17 grudnia, uzupełnione zostało przystrojenie świąteczne Stargardu o nowe ozdoby. Te stanęły głównie w miejscach, w których w poprzednich latach stały inne ozdoby. Na skwerze przy placu Wolności jest prezent. Obok wieży ciśnień jest nowy anioł. Nowe, większe skrzydła są przed Bramą Pyrzycką. Na Rynku Staromiejskim jest renifer z saniami. Obok Młodzieżowego Domu Kultury jest bombka. Taka sama bombka, z gwiazdą w środku, ustawiona została na osiedlu Pyrzyckim, w pobliżu placu zabaw przy ulicy Armii Krajowej. To debiut świątecznej ozdoby miejskiej na tym stargardzkim osiedlu.

Wszystkie ozdoby w Stargardzie, finansowane z kasy miasta, są w kolorach nawiązujących do loga Stargardu. Na ozdobach dominuje niebieski i srebrny.
