Radiowóz policyjny na ulicy Wojska Polskiego w Stargardzie
Fot. Grzegorz Drążek

Włamywacze zatrzymani w Stargardzie w czasie złodziejskiej akcji

Dwóch mężczyzn zostało zatrzymanych przez stargardzkich policjantów na gorącym uczynku podczas włamania do mieszkania w Stargardzie.

Zdarzenie miało miejsce wczoraj przed godziną 21 na ulicy Wojska Polskiego w Stargardzie.

Stargard.News był wczoraj późnym wieczorem na miejscu zdarzenia. Przed jedną z kamienic zarządzanych przez Stargardzkie Towarzystwo Budownictwa Społecznego stał radiowóz z włączonymi sygnałami świetlnymi. Policjanci byli w kamienicy. Jak powiedziały nam osoby z tej okolicy, trwała akcja zatrzymania włamywaczy do mieszkania.

Policja nie udziela informacji na ten temat środowej interwencji. Prowadzone jest postępowanie pod nadzorem prokuratury.

My dowiedzieliśmy się nieoficjalnie od świadków zdarzenia, że z kamienicy przy Wojska Polskiego policjanci wyprowadzili dwóch mężczyzn w średnim wieku. Zostali oni zatrzymani na gorącym uczynku w czasie dokonywania kradzieży z włamaniem. Po wyłamaniu drzwi dostali się do jednego z mieszkań, w którym nie było lokatora. Hałas usłyszeli sąsiedzi, którzy zgłosili sprawę policji. Przybyli na miejsce policjanci zatrzymali włamywaczy w czasie ich złodziejskiej akcji.

O ich dalszym losie zdecyduje prokuratura. Nieoficjalnie wiemy, że mężczyźni ci nie pierwszy raz wchodzą w konflikt z prawem.