Igrzyska

Wojewódzkie Igrzyska Osób Niepełnosprawnych wróciły do Stargardu

Dziś, na stadionie lekkoatletycznym im. dr. Jerzego Cieśli przy ul. Sportowej, po raz 27, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, znów zapłonął olimpijski znicz.

Do rywalizacji w XXVII Wojewódzkich Igrzyskach Osób Niepełnosprawnych w Stargardzie zaprosiło stargardzkie koło Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną oraz Zachodniopomorska Rada Olimpijska.

Igrzyska rozpoczął marsz drużyn prowadzonych przez orkiestrę Big Band z Domu Kultury Kolejarza – informuje Urząd Miejski w Stargardzie. – W zawodach wzięły udział reprezentacje z naszego miasta, ale również goście m.in. ze Szczecina, Świnoujścia, Kamienia Pomorskiego, Nowogardu, Choszczna, Polic, Nowielina i Gryfic.

Zawodników dopingowały roztańczone Seniority z Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Stargardzie.

– Olimpijski znicz odpalono z oryginalnej pochodni z zimowych IO w Turynie w 2006 r. – relacjonuje UM Stargard. – Zawodnikom towarzyszyli wyjątkowi goście, olimpijczycy i paraolimpijczycy: Róża Data-Ptak, Żaneta Papierska, Ryszard Fornalczyk, Wojciech Matusiak i Ryszard Chybiński. Sportowcy skakali w dal, rzucali piłeczką palantową i startowali w biegach. Na najlepszych czekały puchary i dyplomy, ale oprócz rywalizacji najważniejsza była dobra zabawa.

oprac. (ech)