Wojskowa gra terenowa
WCR Stargard

Wojskowa gra terenowa 11.11 w Stargardzie

W piątek 11 listopada 2022 roku, o godzinie 10, sprzed hali sportowej przy białych koszarach wystartuje gra terenowa. Wojsko zaprasza do udziału w niej mieszkańców 16 miast, w tym Stargardu.

Wojskowe Centrum Rekrutacji w Stargardzie zaprasza wszystkich stargardzian na wojskową grę terenową.

Rejestracja zespołów: kpt. Rafał BEDNARCZYK, tel. 695-875-732, e-mail: ra.bednarczyk@ron.mil.pl.

Gra rozegrana zostanie w Święto Niepodległości, w piątek 11 listopada 2022 roku.

Start: godzina 10:00.

Miejsce startu: Hala Sportowa – ul. Aleja Żołnierza 37, Stargard (na terenie białych koszar).

Czas trwania: 10:00 – 16:00.

Spędź aktywnie czas z WCR Stargard w święto narodowe – zachęcają organizatorzy, Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Wojskowe Centrum Rekrutacji.

Szczegóły (karta zgłoszeniowa, regulamin, itp.) pod linkiem.

Wojskowe gry terenowe to zawody społeczno-obronne. Celem zabawy jest promowanie postaw patriotycznych i obronnych, przeżycie obchodów Narodowego Święta Niepodległości w połączeniu z dbałością o zdrowie społeczeństwa oraz promocja służby wojskowej.

– Będzie to czas spędzony na wojskowej rywalizacji, a jednocześnie świetny sposób na uczczenie Biało-Czerwonej. Gwarantujemy dobrą zabawę i zapewnimy wojskowe wyżywienie – zapewniają organizatorzy.

Wśród konkurencji m.in. nauka maskowania, składania i rozkładania broni, rzutu granatem czy budowy schronienia.

Konkurencje w ramach wojskowych gier terenowych będą miały charakter zespołowy. Zgłoszone drużyny to maksymalnie 5-osobowe grupy. Mogą to być grupy przyjaciół, reprezentacje klas mundurowych, organizacje proobronne, rodziny. Udział drużyn jest całkowicie bezpłatny. Jedyne co trzeba zrobić przed startem, to zarejestrować się.

Z uwagi na temperaturę, ale i uwzględniając charakter zawodów, warto zadbać o odpowiedni ubiór (sportowe buty, długie spodnie, kurtka/bluza, czapka, rękawiczki).

Każdy zespół na zakończenie otrzyma pamiątkowy dyplom. Wojskowym grom terenowym towarzyszyć będą dodatkowe atrakcje, w tym poczęstunek wojskową grochówką.

INFORMACJE: Wojsko Polskie