Mikołaj w POW
Fot. Emilia Chanczewska

Wydadzą pieniążki od Mikołaja na prezenty dla bliskich i na swoje potrzeby

Mikołaj jest jutro, ale by wszędzie zdążyć już dziś, 5 grudnia 2022 roku, odwiedził Placówkę Opiekuńczo-Wychowawczą nr 2 przy ulicy Piłsudskiego w Stargardzie. To było jak zwykle miłe spotkanie.

W POW 2 jest w sumie 15 dzieci i młodzieży, w wieku od 2,5 roku do 17 lat. Jeden z wychowanków ma już 19 lat i obecnie mieszka w internacie poza Stargardem. Wychowawcami są tam pani Katarzyna i pan Andrzej.

To fajne, odważne dzieciaki, które dziś swoim gościom śpiewały kolędy, mówiły świąteczne wiersze i chętnie z nimi rozmawiały.

– W tym roku zaprezentowaliście się naprawdę ładnie, jestem miło zaskoczona, że tak wielu z was samodzielnie zaśpiewało! – chwaliła podopiecznych Katarzyna Żarska, wychowawczyni koordynatorka w Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej nr 2, która też chętnie śpiewała kolędy dla Mikołajów.

Mikołaje odwiedzili ich z kieszonkowym w kopertach, przygotowany był też prezent – niespodzianka.

Było to możliwe dzięki sponsorom oraz wolontariuszom, emerytom ze Stargardu, którzy od wielu lat działają na rzecz stargardzkich placówek opiekuńczo-wychowawczych, Leszkowi Antczakowi i Józefowi Żuchowskiemu, który jak mówi jest miło zaskoczony, że w tak trudnym roku darczyńcy nie wycofali się.

Na co wychowankowie POW 2 przeznaczą otrzymane pieniążki?

– Na prezenty dla bliskich! – bez zastanowienia odpowiedziała jedna z dziewcząt.

– A ja zbieram na ładowarkę – mówił jeden z chłopców.

Goście otrzymali od młodzieży upominki i świąteczne kartki z pięknymi życzeniami:

Dziś anioły latają po niebie i ogłaszają

Boże Narodzenie. A gdy gwiazdka betlejemska

zabłyśnie, to życzenia spełni wszystkie.

Życzymy wszystkiego co najlepsze, zdrowia,

szczęścia i miłości, a to wszystko resztę wynagrodzi.

Życzą dzieci z POW 2 w Stargardzie

Sponsorami mikołajkowego kieszonkowego dla młodzieży z POW 2, kolejny już rok z rzędu, byli pracownicy klubu Cotara z ul. Mickiewicza oraz właściciele Pasażu Ina z ul. Piłsudskiego.