Fot. Emilia Chanczewska

Wymieniają zardzewiałą część wodociągu przy ulicy Wojska Polskiego

Od soboty 9 lipca pracownicy stargardzkiej spółki Wody Miejskie (do lipca MPGK Stargard) zajmują się usuwaniem skutków awarii wodociągu.

W sobotę po południu informowaliśmy na naszym fanpage’u o awarii wodociągu przy Wojska Polskiego i Piłsudskiego – zobacz TUTAJ. Mieszkańcy części ulicy Wojska Polskiego nie mieli przez to wody, a kierowcy mieli utrudniony przejazd na odcinku tej ulicy między skrzyżowaniami z ulicami Limanowskiego i Żeromskiego/Konopnickiej. Wcześniej tego dnia usuwana była awaria na Piłsudskiego, przy byłym kinie Dar.

9 lipca doszło do dwóch awarii, jedna miała miejsce na sieci wodociągowej o średnicy 150 mm w ulicy Piłsudskiego – na wysokości budynku nr 32, druga na przyłączu wodociągowym o średnicy 40 mm do budynku przy ulicy Wojska Polskiego 49 – informuje Stargard.News Piotr Tomczak, prezes zarządu – dyrektor naczelny spółki Wody Miejskie. – Przyczyną pierwszej awarii była punktowo skorodowana rura, po nałożeniu opaski naprawczej przywrócono wodę w sieci. Następnie pracownicy spółki przenieśli się na ulicę Wojska Polskiego, gdzie jak się okazało po dokopaniu, przyczyną awarii była skorodowana rura przyłącza wodociągowego. Awarię usunięto nakładając opaskę naprawczą. Niestety przy napełnianiu przyłącza wodą doszło do kolejnego wycieku, który został usunięty następnego dnia rano.

Jak informuje nas szef spółki Wody Miejskie Stargard, z uwagi na zły stan techniczny przyłącza wodociągowego do budynku nr 49 przy ul. Wojska Polskiego, podjęto decyzję o jego wymianie. Stara rura stalowa ma być zastąpiona nową. Prace z tym związane miały zacząć się dziś.