Policyjne auto na interwencji
Fot. Grzegorz Drążek

Wypity 62-latek za kierownicą citroena. Stargardzcy policjanci go zatrzymali

Do dwóch lat więzienia grozi mężczyźnie z powiatu stargardzkiego , który kierował autem bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości.

Zdarzenie miało miejsce w Kobylance w powiecie stargardzkim. Informację na ten temat podała dzisiaj Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie.

– Policjanci na ulicy Szkolnej w Kobylance zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym marki citroen, którego sposób jazdy budził zastrzeżenia funkcjonariuszy – wyjaśnia mł. asp. Justyna Siwarska z KPP Stargard. – Już podczas kilku pierwszych słów mundurowi wiedzieli, że ich przypuszczenia były słuszne. Badanie kierowcy na urządzeniu pomiarowym wykazało, że mężczyzna jest nietrzeźwy.

Na tym nie koniec przewin 62-latka.

– W trakcie dalszego sprawdzania okazało się, że mieszkaniec powiatu stargardzkiego w ogóle nie powinien kierować, gdyż nie ma do tego wymaganych uprawnień – informuje Justyna Siwarska. – Kierowca nie potrafił wyjaśnić, dlaczego tak nieodpowiedzialnie się zachował. Został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji celem przeprowadzenia dalszych czynności.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 62-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara grzywny. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenie, czyli jazdę samochodem bez uprawnień.

mł. asp. Justyna Siwarska z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie