Zenon Ozga
Zenon Ozga, Fot. Jan Balewski

Zaczynał od krzaków, teraz maluje las

A oprócz tego pociągi, konie, kwiaty, architekturę, martwą naturę… Wszechstronny artysta Zenon Ozga ze Stargardu pokazał swoje obrazy w galerii Błękitnego Generała Klubu Wojskowego 12 BZ w Stargardzie. Oglądać je można do Bożego Narodzenia.

Na dzisiejszy wernisaż stawili się liczni przyjaciele pana Zenona. Wśród nich m.in. pracownicy Szkoły Podstawowej nr 5, w której Zenon Ozga 17 lat pracował, z dyrektorem na czele, koleżanki artystki malarki z grupy malarskiej Malachit.

Zenon Ozga tłumaczył na wernisażu, skąd wziął się tytuł wystawy „Nie tylko krzaki”.

Gdy zaczynałem malować, ciągnęły mnie pejzaże, rzeczywiście malowałem jakieś krzaki na polu z daleka – mówił dziś w galerii Błękitnego Generała Zenon Ozga. – I cała rodzinka, a w szczególności moja żona, mówili: tylko krzaki i krzaki malujesz, namalowałbyś coś innego! To teraz ma cały las!

Oprócz leśnych, mazurskich i nadmorskich pejzaży, na wystawie są klimaty kolejowe, które zostały nagrodzone. Są konie, kwiaty (m.in. maki i słoneczniki), grafiki głównie ze stargardzkimi zabytkami. Także klasyczna martwa natura.

Jak mówi nam pan Zenon to już 3 jego indywidualna wystawa. Znalazło się na niej 16 prac, które oglądać można do świąt Bożego Narodzenia. Organizatorką i komisarzem wystawy jest Małgorzata Jańczak, starszy instruktor plastyk w Klubie Wojskowym 12 BZ w Stargardzie.

Relacja live z wernisażu w galerii Błękitnego Generała.

ZAPRASZAM DO GALERII ZDJĘĆ Z DZISIEJSZEGO WERNISAŻU AUTORSTWA JANA BALEWSKIEGO: